Hij is getrouwd met Adriana Jannetta FRASER.
Zij zijn getrouwd op 20 april 1839 te Vlissingen (Zeeland, The Netherlands), hij was toen 36 jaar oud.
Kind(eren):
Juli 1836: Bevorderd tot luitenant ter zee 1e klasse.
Procuratie (Volmacht), 02-05-1840
Inhoud: Procuratie van
primo: mevrouw Johanna Maria Baert, weduwe van de heer Evert Jans. van Bel, rentenierster zonder,
secundo: de heer Isaac van Bel, stadsbode,
tertio: mevrouw Adriana Maria va Bel, echtgenoot van de heer Jan Hercules Kindt, eerste luitenant kwartiermeester bij de eerste divisie van het korps mariniers, alhier in garnisoen,
quarto: de heer Jan Fraser, ontvanger van de in- en uitgaande regten,
quinto: mevrouw Sophia Mossel, zonder bedrijf in kwaliteit als gemachtigde van hare echtgenoot de heer Evert Fraser, Ridder van de Militaire Willemsorde 4e klasse, tweede luitenant ter zee bij de Nederlandsche Marine, dedomicilieerd binnen deze stad, thans in de Oostindien en
sexto: mevrouw Adriana Jannetta Fraser, zonder bedrijf, handelende in deze uit eigen hoofde en als daartoe geauthoriseerd van hare man de heer Gerrit Vogelpoot, luitenant ter zee van de 1e klasse, gedomicilieerd binnen deze stad doch thans aan boord van zijner majestets brik Merkuur in de Westindien,
alle wonende te Vlissingen,
op de heer Abel Cesar Moliere, bankier, wonende te Paris. Getuigen A. Adriaanse en W. Smith
Datum akte: 02-05-1840
Notaris: Swalme, Abraham van der
Plaats notaris: Vlissingen
Periode notaris: 1803-1848
Datum: 1840
Rol: Genoemd
Soort akte: Procuratie (Volmacht)
Aktenummer: 57
Bijzonderheden: Stukken niet aanwezig
Toegangsnummer: 138 Notariâ´le Archieven Vlissingen II
Inventarisnummer: 1274
Aktedatum: 1840
Utrechtsche provinciale en stads-courant 24-07-1846.
Van den Helder schrijft men van de 20sten dezer: Met den 1. dezer is alhier in dienst gesteld Z.M. schoener brik Banda, onder bevel van den luit. ter zee 1e kl. G. Vogelpoot, 1e officier 2e kl. A.D.S. Clarkson en A.A.J. Janssen, adj. administrateur E.A. Zillesen. Bemand met 45 koppen en bestemd voor de zeemagt in Oost-Indiâ´.
Utrechtsche provinciale en stads-courant 09-09-1846.
Van den Helder schrijft men van den 4 September: Zr. Ms. schooner Banda, onder bevel van luit. ter zee 1e kl. G. Vogelpoot, is heden uit het Nieuwe Diep naar de Reede van Texel vertrokken. Genoemd vaartuig zal den 10 dezer naar Oost-Indiâ´n stevenen. Heden morgen zou de matroos K. aan boord van dien bodem worden afgestraft. Door de gewapende macht uit den kuil gehaald zijnde, en met eenen ijzeren stang aan den voeten geboeid, is hij, na alvorens zijnen zijden halsdoek aan zijnen maat overgegeven te hebben, met het gezegde dit is een cadeautje voor jou, over boord gesprongen, en verdronken. Zijn lijk is niet gevonden. Ook is aan boord van dien bodem de matroos R. uit den mast gevallen; bij het nedervallen, met zijn arm op den kant van de barkas nederkomende, is dezelve dwars afgevlogen. De val was zoo sterk, dat de mouw van zijn buis en wollen hemd als met een mes afgesneden waren. De patient verkeert tot dus verre in gunstige omstandigheden.
Vlissingsche courant 16-09-1846. Zr. Ms. schoener Banda, onder bevel van den luitenant 1e kl. G. Vogelpoot, is den 10. dezer uit Texel naar Buenos-Ayres, de Kaap de Goede Hoop en Batavia gezeild.
Rotterdamse Courant 09-02-1847. Volgens ingekomen berigt bij het Departement van Marine is Zr. Ms. schoenerbrik BANDA, onder bevel van den luitenant ter zee G. Vogelpoot, op de 13e November jl. te Buenos Ayres aagekomen, en had die bevelhebber het voornemen om op den 22sten daaraan volgende de reis naar Oostindiâ´ te vervolgen en de Kaap de Goede Hoop aan te doen; alles bevond zich wel aan boord.
Javasche courant 24-02-1847. Batavia. Aangekomen. Feb. 20 - Zr. Ms. schoener Banda, luit. ter zee 1e klas G. Vogelpoot, van Nederland den 10den September.
Javasche courant 07-04-1847. Post-Kantoor. Voor het land. Wordt ter kennisgeving van het publiek gebragt, dat op morgen middag, precies ten 1 ure, aan het post-kantoor te Weltevreden, brieven-pakketten zullen gesloten worden per Zr. Ms. schoener Banda, gecommandeerd door den luitenant ter zee 1e klasse G. Vogelpoot, naar Padang en Benkoelen.
Batavia den 6den April 1847.
De Directeur der Posterijen, J. Boshouwer.
Memorie van successie Johanna Maria van BAERT 02-1848: luitenant ter zee 1e klasse thans dienstdoende op Z.M. Schoender Banda, thans te Padang in O.I.
Juni 1849: benoemd tot kapitein-luitenant ter zee.
Bevolkingsregister Den Helder. Gevestigd in de gemeente 05-11-1853 komende uit Vlissingen en deze verlaten op 17-11-1856 naar Haarlem.
Bevolkingsregister Den Helder. Gevestigd in de gemeente 1 mei 1862, komend uit Oost-Indiâ´, vice-admiraal, woont in het Paleis. Vertrek uit de gemeente 6 mei 1865 naar Utrecht.
Gerrit VOGELPOOT | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1839 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adriana Jannetta FRASER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.