Stamboom Lars Werner » Hendrik HEKKET (1852-1929)

Persoonlijke gegevens Hendrik HEKKET 

  • Hij is geboren op 28 juli 1852 in Westzaan (Noord-Holland, The Netherlands).
  • Beroepen:
    • smid.
    • @N7712@.
  • Hij is overleden op 28 augustus 1929 in Alkmaar (Noord-Holland, The Netherlands), hij was toen 77 jaar oud.
  • Een kind van Jan HEKKET en Margaretha WESTERLAGE
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 augustus 2023.

Gezin van Hendrik HEKKET

(1) Hij is getrouwd met Trijntje de GOEDE.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1877 te Alkmaar (Noord-Holland, The Netherlands), hij was toen 24 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Anna Henderina Geertrui TABERNAL.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1887 te Alkmaar (Noord-Holland, The Netherlands), hij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Andries HEKKET  1888-1970
  2. Andries HEKKET  1890-1890
  3. Jansina HEKKET  1894-????


Notities over Hendrik HEKKET


Vertrekt op 8 mei 1871 uit Alkmaar naar Akersloot.

Hendrik HEKKET is in 1872 vrijgesteld van militaire dienst uit hoofde van lichaamsgebreken no. 4.

De vader van de bruidegom (Jan HEKKET) geeft geen toestemming voor het huwelijk tussen Hendrik HEKKET en Trijntje de GOEDE. Opgelost door tussenkomst van de Kantonregter te Alkmaar.

Op 31 maart 1879 wordt door notaris W.F.G.L. Gouwe (inventarisnummer1449A, aktenummer 133) een testament opgesteld voor Hendrik HEKKET te Alkmaar.

Heden den eenentwintigsten Augustus achttienhonderd zes en tachtig, zijn voor ons ondergeteekende, Ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeent ALKMAAR verschenen Johannes Nicolaas SMET van beroep aanspreker oud zesenvijftig jaren, wonende te Alkmaar, lijkbezorger van de na te noemen overledene, en Johannes Marinus APPELMAN van beroep bewaarder in het verbeterhuis oud tweeÈnzestig jaren, wonende te Alkmaar bekende van de overledene, die ons hebben verklaard, dat op den twintigsten Augustus dezes jaars des middags ten twaalf ure, in het huis staande alhier aan de Lindengracht, nummer 17, in wijk A in den ouderdom van achtendertig jaren is overleden Trijntje de GOEDE van beroep zonder geboren te Alkmaar en wonende als bovengemeld, gehuwd met Hendrik HEKKET, van beroep smid, wonende mede aldaar, dochter van Everardus de GOEDE en Anna Christina CORINO, beiden overleden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik HEKKET?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik HEKKET

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik HEKKET

Elisabeth POOL
± 1795-1861
Jan HEKKET
1820-1878

Hendrik HEKKET
1852-1929

(1) 1877
(2) 1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 juli 1852 lag rond de 21,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 12 november » Op het Proces van Keulen worden de "Keulse Communisten" beschuldigd van hoogverraad. Zeven van de 11 aanwezige beschuldigden worden veroordeeld tot in totaal 36 jaar vestingstraf. Dit proces "besluit de eerste fase van de Duitse arbeidersbeweging" zegt Friedrich Engels.
    • 2 december » Napoleon III wordt keizer van Frankrijk.
  • De temperatuur op 24 april 1887 lag rond de 13,2 °C. De winddruk was 24 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 28 augustus 1929 lag tussen 13,1 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
    • 16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
    • 1 april » Introductie van de jojo in New York.
    • 1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging en latere profvoetbalclub Achilles '29.
    • 16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
    • 7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam HEKKET

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam HEKKET.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over HEKKET.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam HEKKET (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I29621.php : benaderd 7 januari 2026), "Hendrik HEKKET (1852-1929)".