Stamboom Lars Werner » Anne Marie FUTSCH (± 1746-1821)

Persoonlijke gegevens Anne Marie FUTSCH 

  • Zij is geboren rond 1746 in Spechbach-le-Bas (68720, Haut-Rhin, France).
  • Zij is overleden op 23 februari 1821 in Hirsingue (68560, Haut-Rhin, France).
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 oktober 2019.

Gezin van Anne Marie FUTSCH

Zij is getrouwd met Sigismund HUBSCHWERLIN.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1771 te Spechbach-le-Bas (68720, Haut-Rhin, France).


Kind(eren):

  1. Anne Marie HUBSCHWERLIN  ± 1777-1833
  2. Morand HUBSCHWERLIN  ± 1778-????
  3. Anne HUBSCHWERLIN  1782-1853 


Notities over Anne Marie FUTSCH


4E Landser 474 - Protocoles de Contracts - Localités étrangères au bailliage.
184) fol. 629: le 23. wintermonat.1771 Heiratsabred (marriage contract) √ج¨·Äö Spechbach-le-Bas d√©pos√© 07-06-1780 entre
Sigmund HIBSCHWERLIN célibataire, fils de Johannes HIBSCHWERLIN bourgois de Hirsingue et de Anna Maria JELTSCH et
Anna Maria FUTSCHerin, c√©libataire fille de Michel FUTSCH bourgois √ج¨·Äö Spechbach-le-Bas et de Anna WINDERBERGERin.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anne Marie FUTSCH?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anne Marie FUTSCH

Anne Marie FUTSCH
± 1746-1821

1771

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 februari 1821 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt dampig omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam FUTSCH

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam FUTSCH.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over FUTSCH.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam FUTSCH (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I26958.php : benaderd 7 januari 2026), "Anne Marie FUTSCH (± 1746-1821)".