Stamboom Lars Werner » Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER (1772-1854)

Persoonlijke gegevens Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER 

  • Hij is geboren in het jaar 1772 in Dinxperlo (Gelderland, The Netherlands).
  • Hij is overleden op 15 januari 1854 in Wisch (Gelderland, The Netherlands), hij was toen 82 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 juli 2022.

Gezin van Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER

Hij is getrouwd met Hendrika HENGEVELD.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):



Notities over Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER


Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 6767
Gemeente: Aalten
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 21
Datum: 08-06-1826
Bruidegom Arent Jan Klompenhouwer
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Varsseveld
Bruid Hendrika Navis
Leeftijd: 30
Geboorteplaats: Aalten
Vader bruidegom Garrit Hendrik Klompenhouwer
Moeder bruidegom Hendrica Hengeveld
Vader bruid Hendrik Jan Navis
Moeder bruid Janna Lieftink
Nadere informatie beroep Bg.: dienstknecht; beroep Bd.: zonder beroep; beroep vader Bg.: landman; beroep moeder Bg.: landvrouw; beroep vader Bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder Bd.: landbouwster

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER

Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER
1772-1854



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 januari 1854 lag rond de 0,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam KLOMPENHOUWER


De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I19985.php : benaderd 2 januari 2026), "Gerrt Hendrik KLOMPENHOUWER (1772-1854)".