Stamboom Lars Werner » Madeleine HELL (± 1737-1814)

Persoonlijke gegevens Madeleine HELL 

  • Zij is geboren rond 1737 in Willer (68960, Haut-Rhin, France).
  • Zij is overleden op 16 maart 1814 in Grentzingen (68960, Haut-Rhin, France).
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 februari 2020.

Gezin van Madeleine HELL

Zij is getrouwd met Martin WEIGEL.

Zij zijn getrouwd op 18 juli 1768 te Willer (68960, Haut-Rhin, France).


Kind(eren):

  1. Andr√© WEIGEL  1769-1822 
  2. Morand WEIGEL  1773-????
  3. Marie WEIGEL  1775-????
  4. Marguerite WEIGEL  1776-????
  5. Martin WEIGEL  1779-????
  6. Jean WEIGEL  1782-1782

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Madeleine HELL?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Madeleine HELL

Madeleine HELL
± 1737-1814

1768

Martin WEIGEL
1739-1803

Morand WEIGEL
1773-????
Marie WEIGEL
1775-????
Martin WEIGEL
1779-????
Jean WEIGEL
1782-1782

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juli 1768 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: wat dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1768: Bron: Wikipedia
    • 24 juli » Willem Hendrik van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoon Lodewijk.
    • 6 december » De eerste druk van de Encyclopædia Britannica verschijnt.
  • De temperatuur op 16 maart 1814 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 25 maart » Koning Willem I richt De Nederlandsche Bank op.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 11 april » Napoleon treedt af en wordt verbannen naar Elba.
    • 23 mei » Het Beleg van Delfzijl eindigt na zes maanden; de laatste Franse troepen in Nederland vertrekken.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam HELL

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam HELL.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over HELL.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam HELL (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I18241.php : benaderd 5 januari 2026), "Madeleine HELL (± 1737-1814)".