Stamboom Lars Werner » Henderijntje van REE (1762-1837)

Persoonlijke gegevens Henderijntje van REE 

  • Zij is geboren januari 1762 in Amerongen (Utrecht, The Netherlands).
  • Zij is gedoopt op 24 januari 1762 in Amerongen (Utrecht, The Netherlands).
  • Beroep: @N4118@.
  • Zij is overleden op 17 februari 1837 in Renswoude (Utrecht, The Netherlands), zij was toen 75 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 november 2016.

Gezin van Henderijntje van REE

Zij is getrouwd met Evert van GINKEL.

Zij zijn getrouwd op 2 juli 1780 te Amerongen (Utrecht, The Netherlands), zij was toen 18 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hendrik van GINKEL  1780-1854 
  2. Aaltje van GINKEL  1782-< 1785
  3. Aaltje van GINKEL  1785-????
  4. Neeltje van GINKEL  1787-1866 
  5. Hannes van GINKEL  1790-1799
  6. Teunis van GINKEL  1793-1832
  7. Gerritje van GINKEL  1795-????
  8. Teunis van GINKEL  1797-????
  9. Johannes van GINKEL  1800-1802
  10. Hannes van GINKEL  1804-1839


Notities over Henderijntje van REE


Ouders Johannes van REE en Aaltje SCHOUTEN

Op 11 Augustus 1782 is in Amerongen gedoopt het kind van Evert van GINKEL & Hendrijntje van REE, is genaamd Aaltje. Doopceel gegeven 28 Sept. 1784.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henderijntje van REE?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Henderijntje van REE

Henderijntje van REE
1762-1837

1780

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 februari 1837 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam REE

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam REE.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over REE.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam REE (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I16986.php : benaderd 12 januari 2026), "Henderijntje van REE (1762-1837)".