Stamboom Lars Werner » Aukje WIJNSTRA (1873-1944)

Persoonlijke gegevens Aukje WIJNSTRA 


Gezin van Aukje WIJNSTRA

(1) Zij is getrouwd met Sikke HOEKSMA.

Zij zijn getrouwd op 24 oktober 1894 te Schoterland (Friesland, The Netherlands), zij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jurrit HOEKSMA  1895-1962 
  2. Uiltje HOEKSMA  1896-1952 
  3. Jelke HOEKSMA  1897-1900
  4. Trijntje HOEKSMA  1899-1980 
  5. Antje HOEKSMA  1901-1902
  6. Jelke HOEKSMA  1905-1906
  7. Johan/Sikke HOEKSMA  1911-1987 
  8. Albert HOEKSMA  1914-1973


(2) Zij is getrouwd met Derk HUT.

Zij zijn getrouwd op 24 oktober 1924 te Nuth (Limburg, The Netherlands), zij was toen 51 jaar oud.


Notities over Aukje WIJNSTRA


Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
Algemeen Toegangnr: 30-31
Inventarisnr: 2038
Gemeente: Schoterland
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 94
Datum: 24-10-1894
Bruidegom Sikke Hoeksma
Bruid Aukje Wijnstra

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aukje WIJNSTRA?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aukje WIJNSTRA

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aukje WIJNSTRA

Aukje WIJNSTRA
1873-1944

(1) 1894

Sikke HOEKSMA
1870-1922

Jelke HOEKSMA
1897-1900
Antje HOEKSMA
1901-1902
Jelke HOEKSMA
1905-1906
(2) 1924

Derk HUT
1884-1964


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 april 1873 lag rond de 7,5 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 24 oktober 1924 lag tussen -0,2 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 9,0 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
    • 10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
    • 25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
    • 6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
    • 1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
    • 28 december » TIGR, de eerste illegale gewapende verzetsorganisatie tegen het fascisme in Europa wordt opgericht in Triëst (Italië).
  • De temperatuur op 12 juli 1944 lag tussen 11,5 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 13 juli » In Sneek begint de Sneker Bloednacht waarin vier inwoners van Sneek werden geliquideerd als vergelding voor de moord op Gaele van der Kooij, een lid van de Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps.
    • 5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
    • 25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 29 september » Sovjet-troepen trekken Joegoslavië binnen.
    • 31 oktober » Oprichting van de MARVA, de Marine Vrouwen Afdeling.
    • 17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam WIJNSTRA

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam WIJNSTRA.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over WIJNSTRA.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam WIJNSTRA (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I12537.php : benaderd 11 januari 2026), "Aukje WIJNSTRA (1873-1944)".