Stamboom Lars Werner » Peter de BOER (1875-1947)

Persoonlijke gegevens Peter de BOER 

  • Hij is geboren op 16 oktober 1875 in Oldemarkt (Overijssel, The Netherlands).
  • Beroep: @N2239@.
  • Hij is overleden op 26 september 1947 in Groningen (Groningen, The Netherlands), hij was toen 71 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 oktober 2016.

Gezin van Peter de BOER

(1) Hij is getrouwd met Gerritje van den HUL.

Zij zijn getrouwd op 25 augustus 1905 te Wageningen (Gelderland, The Netherlands), hij was toen 29 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met IJbeltje VISSER.

Zij zijn getrouwd op 4 oktober 1917 te Groningen (Groningen, The Netherlands), hij was toen 41 jaar oud.


Notities over Peter de BOER


Archieflocatie: Gelderland; Toegangnr: 0207; Inventarisnr: 8778; Gemeente: Wageningen; Soort akte: Huwelijksakte; Nummer: 52; Datum: 25-08-1905
Man: Peter DE BOER, Plaats: Oldemarkt
Vrouw: Gerritje VAN DEN HUL, Plaats: Wageningen
Vader man: Hessel DE BOER
Vader vrouw: Maas VAN DEN HUL
Moeder man: Pietje Meines VAN DER WOUDE
Moeder vrouw: Mietje VAN DE WEERD
Nadere informatie: bruidegom: 29 jaar.; bruid: 29 jaar.

Begraafplaats Selwerderhof, Iepenlaan 204 9741 GH Groningen
Graf id-nummer: 956097
Begraafplaatsnr.: 1327
(Plaats)aanduiding: 05/02/537

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peter de BOER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1875 lag rond de 10,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 26 september 1947 lag tussen 10,2 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Vlag van Drenthe wordt aangenomen.
    • 21 februari » Edwin Land demonstreert de eerste instant fotocamera, de Polaroid Land Camera geheten.
    • 28 april » Thor Heyerdahl begint vanuit Peru aan zijn reis aan boord van een balsavlot, de Kon Tiki.
    • 27 juni » In Ukkel wordt met 38,8°C de hoogste temperatuur gemeten die ooit in België is vastgesteld. In Maastricht wordt het op die dag 38,4°C, de op een na hoogste temperatuur in Nederland ooit gemeten.
    • 26 juli » Benoeming van Antonius Hanssen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
    • 28 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de negende keer de Copa América door twee speelronden voor het einde met 3-1 te winnen van Uruguay.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam BOER

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BOER.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BOER.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BOER (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I10957.php : benaderd 9 maart 2026), "Peter de BOER (1875-1947)".