Stamboom Lars Werner » Hendrik VENEKAMP (1800-1876)

Persoonlijke gegevens Hendrik VENEKAMP 

  • Hij is geboren op 11 december 1800 in Usselo (Overijssel, The Netherlands).
  • Beroep: @N2044@.
  • (Undefined) op 30 januari 1872.
    Death of spouse Eva /Messelink/
  • Hij is overleden op 28 juli 1876 in Noord-Eschmarke (Lonneker, Overijssel, The Netherlands), hij was toen 75 jaar oud.
  • Een kind van Jannes VENEKAMP en Hendrika VOOGD
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 maart 2010.

Gezin van Hendrik VENEKAMP

Hij is getrouwd met Eva MESSELINK.

Zij zijn getrouwd op 19 oktober 1822 te Lonneker (Overijssel, The Netherlands), hij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jannes VENEKAMP  1823-< 1835
  2. Hermannus VENEKAMP  1826-1894
  3. Johanna VENEKAMP  1827-1857
  4. Judith VENEKAMP  1829-1899
  5. Albertus VENEKAMP  1832-1860
  6. Jannes VENEKAMP  1835-1904


Notities over Hendrik VENEKAMP


Overleden in Noord-Eschmarke, 75 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 08400
Gemeente: Lonneker
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 34
Datum: 19-10-1822
Bruidegom Hendrik Venekamp
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Usselo (Lonneker)
Bruid Eva Messelink
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Lonneker
Vader bruidegom Jannes Venekamp
Moeder bruidegom Hendrika Voogd
Vader bruid Jannes Messelink
Moeder bruid Aaltjen te Riet
Nadere informatie beroep Bg.: wever; beroep Bd.: dienstmeid; beroep vader Bg.: landbouwer; beroep moeder Bg.: landbouwster; beroep vader Bd.: landbouwer; beroep moeder Bd.: landbouwster

No 20
Op heden den elfden der maand Juny des jaars en duizend achthonderd vijf en twijntig, des namiddags te twee uren, compareerden voor ons Willem Philip Karel Greve, Schout der Gemeente Lonneker, provincie Overijssel, waarnemende de functien van Officier van den Burgerlijken Staat, Gerrit MESSELINK, boerwerker, geboren en wonende in deze gemeente, oud een en dertig jaren, blijkens een extrakt uit het doopboek, meerderjarige zoon van Jannes MESSELINK en Aaltjen TER RIET, landbouwers in deze gemeente woonachtig, hierbij tegenwoordig en hunne toestemming tot dit huwelijk gevende, hebbende den Comparant aan de Nationale Militie voldaan, blijkens een Certificaat van den Heer Gouverneur dezer Provincie en
Enneken HEUTINK, zonder speciaal beroep, geboren en wonende in deze Gemeente, oud een en dertig Jaren, blijkens een extrakt uit het doopboek, meerderjarige dochter van Lukas HEUTINK en Janna TEN KATE, landbouwers, in deze gemeente woonachtig, beide hierbij tegenwoordig en hunne toestemming gevende. Stukken in gevolge de Wet geparagrapheerd en aan het stuk bet dezes geannexeerd.
Dewelke ons verzochten tom tot de bevestiging van hun voorgenomen Huwelijk over te gaan waarvan de openbare aankondigingen zijn gedaan voor de Hoofddeur van het Gemeente-Huis alhier op Zondag den vijftienden der maand Mei en Zondag tweeentwintigsten der maand Mei een duizend achthonderd vijf en twintig des voormiddags te Elf uren, uitwijzend het Register der Huwelijks Afkondigingen dezer Gemeente.
Geen hinder of opspraak tegen voorgeschreven Huwelijk ons beteekend zijnde, zoo is het, dat wij, regt doende aan derzelver verzoek, na hun alle voorschreven stukken, mitgaders het zesde Hoofddeel van het Burgerlijk Wetboek over Huwelijken, te hebben voorgelezen, dezelve hebben gevraagd, of zij malkander alzoo voor Man en Vrouw aannamen; ieder afzonderlijk hiertoe zijne toestemming gegeven hebbende, verklaren wij, in naam der wet, dat Gerrit MESSELINK en Enneken HEUTINK door het huwelijk zijn verenigd.
Waarvan wij deze Akte hebben opgemaakt, in tegenwoordigheid van Bernardus GREVEN (?), oud een en vijftig jaren, tapper, Hendrik FRIESENDORP, oud veertig jaren, zonder speciaal beroep, Hermen ROMP, oud acht en twintig jaren, fabrieksarbeider, alle deze wonende te Enschede, Hendrik VENEKAMP, oud vijf en twintig jaren, wever, wonende te Enschede en een zwager van den Comparant, zijnde de drie overigens aan Comparanten noch verwant noch verzwagerd. En is dezen, na voorlezing, door de Ouders des Comparanten de vier getuigen en mij Schout getekend, ver.... de Comparanten en de Ouders van den Comparant geen schrijven geleerd te hebben.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik VENEKAMP?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik VENEKAMP

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik VENEKAMP

Hendrik VENEKAMP
± 1740-< 1821
Janna HARBERINK
± 1740-1821
Jannes VENEKAMP
± 1763-1843
Hendrika VOOGD
± 1764-1846

Hendrik VENEKAMP
1800-1876

1822

Eva MESSELINK
1796-1872

Eva MESSELINK

Jannes VENEKAMP
1823-< 1835

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 december 1800 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
    • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
    • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
    • 14 juni » Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers in de Slag bij Marengo.
    • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
    • 4 november » Presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten tussen Thomas Jefferson en John Adams. Uiteindelijk zou het een vreemd gelijkspel worden tussen Jefferson en zijn beoogd vicepresident Aaron Burr dat na lang getouwtrek uiteindelijk tot het 1e presidentschap van Jefferson zou leiden.
  • De temperatuur op 19 oktober 1822 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
    • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
    • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
    • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
    • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
    • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
    • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.
  • De temperatuur op 28 juli 1876 lag rond de 23,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 45%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam VENEKAMP

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam VENEKAMP.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over VENEKAMP.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam VENEKAMP (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I10280.php : benaderd 2 januari 2026), "Hendrik VENEKAMP (1800-1876)".