De temperatuur op 10 augustus 1942 lag tussen 9,3 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
18 januari » Het koopvaardijschip Van Imhoff wordt door een Japans gevechtsvliegtuig tot zinken gebracht. De bewaking en bemanningsleden worden gered, maar meer dan 400 Duitse geïnterneerde burgers verdrinken.
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
24 maart » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Nacional Potosí.
29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
4 december » De Verenigde Staten bombarderen voor het eerst het vasteland van Italië.
Trouwdag 17 juni 1965
De temperatuur op 17 juni 1965 lag tussen 10,9 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 27,7 mm neerslag gedurende 6,9 uur. Er was 8,8 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
5 februari » Voetballer Stanley Matthews (50) speelt zijn laatste wedstrijd in de Engelse hoogste klasse.
1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub VTJ Dukla Banská Bystrica.
4 oktober » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan New York voor een toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties en een bezichtiging van de Piëta van Michelangelo uit de Sint Pieter te Rome op de Wereldtentoonstelling.
8 december » Bij wet wordt Claus van Amsberg genaturaliseerd tot Nederlander.
22 december » Oprichting van de Oost-Duitse voetbalclub 1. FC Magdeburg.
30 december » Ferdinand Marcos wordt geïnstalleerd als president van de Filipijnen.
Dag van overlijden 5 februari 1990
De temperatuur op 5 februari 1990 lag tussen 4,6 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (86%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 april » De hervormingsgezinde ex-communist Milan Kučan eindigt met circa 44 procent van de stemmen als winnaar in de eerste ronde van de eerste vrije verkiezingen in de Joegoslavische republiek Slovenië.
13 mei » Mislukte staatsgreep in Madagaskar, waarbij het leger de studio's van de staatsradio herovert op elf opstandelingen.
25 mei » Troepen van de Liberiaanse president Samuel Doe melden de herovering van de stad Buchanan.
24 juli » Meer dan een miljoen Bulgaren geven gehoor aan de stakingsoproep van de onafhankelijke vakbonden, die het parlement verwijten te traag te opereren en zich meer bezig te houden met procedurele zaken dan met concrete hervormingen.
1 augustus » In Bulgarije wordt Zjeljoe Zjelev (55), de voorzitter van de oppositiepartij Unie van Democratische Krachten, verkozen tot president.
15 augustus » Irans voorwaarden voor een vredesverdrag dat een eind moet maken aan de oorlog tussen Iran en Irak worden door Saddam Hoessein geaccepteerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Guido Lapré, "Stamboom Lapre", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lapre/I4110.php : benaderd 14 januari 2026), "Herman Michaël Vincentie (1942-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.