De temperatuur op 21 januari 1913 lag tussen 1,4 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 7,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
Trouwdag 20 mei 1944
De temperatuur op 20 mei 1944 lag tussen 5,8 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
18 mei » De Nederlandse torpedoboot Arend zinkt na op een mijn te zijn gelopen.
7 augustus » De Amerikaanse computertechnicus Howard Aiken presenteert op de Harvard-universiteit de eerste programmeerbare rekenmachine, de Harvard Mark I.
28 augustus » Marseille en Toulon worden bij Operatie Dragoon bevrijd door de geallieerden.
25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
15 december » Een vliegtuig met de Amerikaanse bandleider Glenn Miller aan boord verdwijnt spoorloos boven Het Kanaal.
16 december » Begin van het Ardennenoffensief. Een V-2-raket treft de Cinema Rex in Antwerpen waarbij 567 mensen omkomen.
Dag van overlijden 14 maart 2003
De temperatuur op 14 maart 2003 lag tussen -1,8 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (91%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
3 april » Bij aanvallen op een aantal Congolese dorpen komen enkele honderden mensen om het leven; de identiteit van de daders is onbekend.
7 april » In de Golfoorlog bereiken de Amerikanen het centrum van Bagdad.
15 april » De Palestijnse terrorist Abu Abbas wordt door de Amerikanen in Irak gearresteerd.
17 mei » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Kazachstan met het Aartsbisdom Astana en de bisdommen Almaty en Karaganda.
5 juni » Paus Johannes Paulus II bezoekt Kroatië. Het is de honderdste buitenlandse reis van zijn ambtsperiode.
14 december » Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Europese kampioenschappen kortebaan (25 meter) in Dublin zijn eigen Europese record op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.41,89.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Bert Lans, "Stamboom familie Lans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lans/I12689.php : benaderd 8 maart 2026), "Reintje Dibbet (1913-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.