De temperatuur op 11 september 1736 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: geheel betrokken onweer. Bron: KNMI
De temperatuur op 24 juli 1763 lag rond de 18,0 °C. Er was 290 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: donder bliksem regen. Bron: KNMI
23 februari » Slavenopstand van Berbice (Guyana) onder leiding van Cuffy.
Dag van begraven 28 mei 1789
De temperatuur op 28 mei 1789 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
4 februari » George Washington wordt unaniem tot eerste President van de Verenigde Staten gekozen.
28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Marianne Langeslag, "Stamboom Langeslag", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-langeslag/I11266.php : benaderd 24 december 2025), "Joost Lodewijk de Moet (1736-????)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.