Stamboom Langendam » Willem Walop (1733-1801)

Persoonlijke gegevens Willem Walop 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5

Gezin van Willem Walop

Hij is getrouwd met Willemijntje Koff.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Egbert Walop  1764-1844 
  2. Willemijntje Walop  1770-1825

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Walop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Walop

Willem Walop
1733-1801


Egbert Walop
1764-1844

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Website van de familie Van Overbeek-Janse, Karen Molin - van Overbeek, Willem Walop, 4 oktober 2009
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Website van de familie Van Overbeek-Janse
    Stamboom: Fam Van Overbeek-Janse
  2. Kret Web Site, Lambertus Kret, Willem Walop, 4 oktober 2009
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Kret Web Site
    Stamboom: Nagtegaal
  3. Kret and Nagtegaal families Website, Bert Kret, Willem Walop, 4 oktober 2009
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Kret and Nagtegaal families Website
    Stamboom: Kret - Nagtegaal
  4. Kret Web Site, Lambertus Kret, Willem Walop, 4 oktober 2009
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Kret Web Site
    Stamboom: Nagtegaal
  5. Schouten Web Site, Guido Schouten, Willem Walop, 4 oktober 2009
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Schouten Web Site
    Stamboom: Schouten

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 augustus 1801 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
    • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
    • 23 maart » Tsaar Paul I van Rusland wordt vermoord door een groep Russische officieren
    • 7 juli » Haïti roept zijn onafhankelijkheid uit.
    • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Walop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Walop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Walop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Walop (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Langendam is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joke Langendam, "Stamboom Langendam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-langendam/I168.php : benaderd 5 januari 2026), "Willem Walop (1733-1801)".