Stamboom Lamme » Elisabeth Kenbeek (1735-1808)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Kenbeek 

  • Zij is geboren op 30 november 1735 in Leiden.

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (6) toen kind (Casper Cornelis van der Marck (Mark)) werd geboren (14 mei 1742).

  • Ze werd gedoopt op 30 november 1735 in Leiden Nederland.
  • Zij is gedoopt op 30 november 1735 in Leiden Nederland.
    Marekerk
  • Geloof: Nederduits-Gereformeerd.
  • Woonachtig:
    • Minnehuis.
    • in het jaar 1759: de Baatstraat.
  • Zij is overleden op 6 mei 1808 in Leiden, zij was toen 72 jaar oud.

Gezin van Elisabeth Kenbeek

Zij is getrouwd met Bartolomeus van der Marck (Mark).

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1759 te leiden, zij was toen 23 jaar oud.

Beiden wonen te Baaijstraat

Kind(eren):

  1. Jannetje Mark  1761-????

Gebeurtenis (NCHI).

11

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Kenbeek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 mei 1808 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken noorderlicht. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1808: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De slavenhandel naar de Verenigde Staten wordt verboden.
    • 8 april » De Verenigde Staten worden een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met Baltimore als aartsbisdom en de nieuwe bisdommen Bardstown, Boston, New York en Philadelphia.
    • 20 april » Amsterdam wordt de hoofdstad van Nederland onder Lodewijk Napoleon
    • 2 mei » De Opstand van Dos de Mayo (=El Levantamiento del Dos de Mayo) tegen de Napoleontische bezettingstroepen in Madrid.
    • 21 augustus » Britse en Portugese troepen onder bevel van Arthur Wellesley verslaan de Franse troepen onder bevel van generaal Jean-Andoche Junot in de Slag bij Vimeiro.
    • 3 september » Introductie van een voorloper van het periodiek systeem door John Dalton.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kenbeek

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kenbeek.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kenbeek.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kenbeek (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lamme is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ger Lamme, "Stamboom Lamme", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lamme/I1282.php : benaderd 14 januari 2026), "Elisabeth Kenbeek (1735-1808)".