Stamboom Kuijper » Bertha der Merovingen (± 539-± 612)

Persoonlijke gegevens Bertha der Merovingen 


Gezin van Bertha der Merovingen

Zij is getrouwd met Aethelbert van Kent.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Eadbald van Kent  ± 580-640 


Notities over Bertha der Merovingen

Wikipedia:

Bertha was een dochter van de Frankische koning Charibert en zijn eerste vrouw Ingoberga.

Toen zij de heidense koning Æthelberht van Kent huwde, kreeg zij het recht om het Christelijke, c.q. Rooms-Katholieke geloof te blijven belijden. Hiertoe bracht zij Liudhard, haar eigen hofkapelaan mee naar Kent. Wanneer dit huwelijk precies plaatsvond is niet bekend, maar het moet zo tussen 555-560 geweest zijn.

Zij herstelde in Canterbury een Christelijke kerk, die dateerde uit de Romeinse periode, die 150 jaar eerder was geëindigd. Zij wijdde deze kerk aan Sint Maarten. In haar laatste jaren was zij een grote steun voor Augustinus van Canterbury, de leider van de Gregoriaanse missie, bij de kerstening van Kent en omliggende gebieden. Bertha werd in 597 gedoopt. De Kentse hoofdstad Canterbury werd de moederkerk van Engeland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bertha der Merovingen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bertha der Merovingen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bertha der Merovingen

Ingoberga
± 520-± 589

Bertha der Merovingen
± 539-± 612



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Wikipedia

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Der Merovingen


    De publicatie Stamboom Kuijper is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Kuijper, "Stamboom Kuijper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kuijper/I6303.php : benaderd 25 januari 2026), "Bertha der Merovingen (± 539-± 612)".