Stamboom Kuijper » Grietge Willems Geestbergen (????-± 1642)

Persoonlijke gegevens Grietge Willems Geestbergen 


Gezin van Grietge Willems Geestbergen

(1) Zij is getrouwd met Cornelis Abrahams.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1627 te Rotterdam.Bron 1


(2) Zij is getrouwd met Cornelis Janse Schooneman.

Zij zijn getrouwd op 24 september 1630 te Rotterdam.Bron 1


Kind(eren):

  1. Jan Cornelissen Schooneman  ± 1641-???? 


Notities over Grietge Willems Geestbergen

http://wesp.snt.utwente.nl/~aver/kwvisscher/Voerman-de%20Kruiff_2012.pdf:

Grietge machtigt op 6 december 1627 als weduwe van Cornelis Abrahams, haar vader de sleper Willem Claeszoon, om de eigendom te ontvangen van de coornwintmolen met toebehoren aan de westzijde van de Bogaertstraet, die behoorde aan Ot Jans of de erfgenamen van molenaer Jop Cornelisz en zijn vrouw, alles volgens de coopcedulle van 29-4-1627

Op 11 juni 1642 bevestigen de brandeijnbrander Willem Claessen Huysman en zijn vrouw Maritgen Flooren hun testament gemaakt op 27-12-1632 t.o.v. notaris Van der Hage, echter met de volgende wijzigingen. Hun zoon Claes Willemsz krijgt een legaat van 300 gulden en de drie weeskinderen van hun dochter Grietgen Willemsdr, waarvan vader is Cornelis Jansz, zullen tot hun meerderjarigheid alleen het vruchtgebruik van hun erfdeel genieten.
N.B.: De akte werd echter is doorgehaald en eind 1643 gewijzigd opgesteld.

Op 22 december 1643 maken Willem Claesz Geestberge en zijn vrouw Maertgen Floren wonende buiten de Coolsewechpoort een wederkerig testament met legitieme porties voor hun kinderen Claes Willems, Floris Willems, Cornelis Willems, Weyntge Willems en de kinderen van hun overleden dochters Grietge Willems en Burchge Willems.

Op 5 mei 1650 wordt een inventaris opgemaakt van de boedel die is nagelaten door Maertge Floren, weduwe van Willem Claesz Geestbergen. Kleding, linnen en beddengoed en huisraad. Een huis en erf staande in den ambachte van Cool dat grenst aan dat van de belycker Joost Willemsz, en de cock Jan Aryensz. Tegoeden van obligaties van de Admiraliteyt en Cornelis Willemsz. Aan schulden en begrafeniskosten e.a. uitgaven totaal 478 gulden. Inkomsten van verkocht huisraad aan Claes Willemsz, Abram Lourisz Meller en een rentebrief van Cornelis Jansz van Bloetcoper. Erfgenamen zijn Floris Willemsz, Claes Willemsz, Meyntge Willemsdr, die gehuwd is met Abram Lourisz Meller, en de kinderen van hun zusters Grietgen en Burchien Willemsdr [ONA Rotterdam, not. Delphius, inv.nr.399, p.680].

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietge Willems Geestbergen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietge Willems Geestbergen

Grietge Willems Geestbergen
????-± 1642

(1) 1627
(2) 1630

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://wesp.snt.utwente.nl/~aver/kwvisscher/Voerman-de%20Kruiff_2012.pdf

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1630: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » De Wampanoag-indiaan Quadequine laat de Britse kolonisten tijdens hun eerste Thanksgivingdiner kennismaken met popcorn.
    • 17 mei » De Italiaanse astronoom Niccolò Zucchi ontdekt de wolkengordels op de planeet Jupiter.
    • 10 juni » Paus Urbanus VIII verleent de kardinalen bij decreet de titel Eminentie.

Over de familienaam Geestbergen


De publicatie Stamboom Kuijper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Kuijper, "Stamboom Kuijper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kuijper/I5083.php : benaderd 3 februari 2026), "Grietge Willems Geestbergen (????-± 1642)".