Stamboom Kuijper » Thrasimond der Vandalen (± 450-523)

Persoonlijke gegevens Thrasimond der Vandalen 


Gezin van Thrasimond der Vandalen

Hij is getrouwd met Amalfrieda Balter der Ostrogoten.

Zij zijn getrouwd rond 500.Bron 2


Notities over Thrasimond der Vandalen

Wikipedia:

Thrasamund (450 - 523) was heerser van de Vandalen en Alanen (496-523). Als vierde koning van het Noord-Afrikaanse Vandalenrijk regeerde hij langer dan iedere andere Vandalenkoning in Afrika met uitzondering van zijn grootvader Geiserik.

Thrasamund was de derde zoon van Gento, de vierde zoon van Geiserich. Toen zijn broer Gunthamund stierf werd hij de nieuwe koning, omdat hij de oudst levende mannelijke verwant was.

Hij was getrouwd met Amalafrida, de zuster van de Ostrogotische koning Theoderik de Grote.

Tijdens de heerschappij van Thrasamund verloor het Vandalenrijk macht en status. Van één der machtigste staten van de Middellandse Zee zakte het terug tot een lokale macht in het huidige noorden van Tunesië en delen van Noord-Algerije. Bijna alle gebieden van Noord-Algerije gingen onder zijn heerschappij aan de Berbers verloren. De Plundering van Leptis Magna, een van de belangrijkste steden in het Vandalenrijk door Berbers in het laatste jaar van Thrasamunds bewind wordt algemeen gezien als bewijs van de zwakte van de Vandalenstaat.

Het bewind van Thrasamund had ook positieve kanten. Thrasamund bevorderde kunst en cultuur en beëindigde de jarenlange vervolging van de katholieken, vanwege dit laatste onderging de relatie met het Romeinse Rijk duidelijk een verbetering.

Toen Thrasamund in 523 stierf, volgde zijn neef Hilderik hem op.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Thrasimond der Vandalen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Thrasimond der Vandalen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Thrasimond der Vandalen

Thrasimond der Vandalen
± 450-523

± 500

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. http://www.genealogieonline.nl/stamboom-kyle-willemse/I11338.php
    2. http://de.wikipedia.org/wiki/Amaler

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Der Vandalen


    De publicatie Stamboom Kuijper is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Kuijper, "Stamboom Kuijper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kuijper/I4730.php : benaderd 7 februari 2026), "Thrasimond der Vandalen (± 450-523)".