Stamboom Kuijper » Trijntgen Heijndricx (± 1615-± 1664)

Persoonlijke gegevens Trijntgen Heijndricx 

  • Zij is geboren rond 1615 in Delfshaven.
  • Zij is overleden rond 1664 in Delfshaven.Bron 1
    In het Gemeentearchief van Delft wordt wel melding gemaakt van het overlijden van ene Trijntgen Heijndrix, die op 14-03-1655 wordt begraven in de Oude kerk. Geen zekerheid, dat dit deze Trijntgen is.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 november 2010.

Gezin van Trijntgen Heijndricx

Zij is getrouwd met Jan Bastiaens den Hengst.

Zij zijn getrouwd op 18 maart 1648 te Schoonderloo (Delftshaven).Bron 2

Schoonderloo is een inmiddels verdwenen dorpje tussen Delfshaven en Rotterdam.

De parochie Schoonderloo (Sconreloe) wordt reeds in 1276 genoemd, dus nog vóór het ontstaan van zowel Delfshaven als Rotterdam. Het dorp bevond zich aan de noordzijde van Schielands Hoge Zeedijk, op de plaats waar tegenwoordig de Pieter de Hoochstraat in Delfshaven is. Door de aanleg van de Schie tussen Delft en Delfshaven vanaf 1389 werd Schoonderloo overvleugeld door Delfshaven. Tussen 1795 en 1811 was Schoonderloo een zelfstandige gemeente, waarna het door Delfshaven werd geannexeerd. Delfshaven op zijn beurt is in 1886 door Rotterdam geannexeerd.

Naar het dorp Schoonderloo is ook een schip van de VOC genoemd dat in 1693 is gebouwd en tussen 1703 en 1707 twee maal naar Batavia is gevaren.

Volgens het gemeenteearchief Rotterdam is het huwelijk gesloten in Delftshaven.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntgen Heijndricx?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntgen Heijndricx

Trijntgen Heijndricx
± 1615-± 1664

1648

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://home.tiscali.nl/~hengstdj/hengstpar%20nl/pg-00001.htm#BM31
  2. http://home.tiscali.nl/~hengstdj/hengstpar%20nl/pg-00001.htm#BM9

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem II (Huis van Oranje) was van 1647 tot 1650 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1648: Bron: Wikipedia
    • 30 januari » De tekst van het verdrag van de Vrede van Münster wordt vastgesteld, en ter ondertekening naar Den Haag en Madrid gestuurd.
    • 23 maart » Frankrijk en de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden tekenen het Verdrag van Concordia waarin de deling van het eiland Sint Maarten geregeld wordt.
    • 15 mei » Vrede van Münster.
    • 28 oktober » Eerstesteenlegging van het Stadhuis van Amsterdam.

Over de familienaam Heijndricx


De publicatie Stamboom Kuijper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Kuijper, "Stamboom Kuijper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kuijper/I243.php : benaderd 25 januari 2026), "Trijntgen Heijndricx (± 1615-± 1664)".