Stamboom mijn familie Kruit » Geertien Wever (1860-1948)

Persoonlijke gegevens Geertien Wever 

Bron 1

Gezin van Geertien Wever

Zij is getrouwd met Lukas Jongman.

Zij zijn getrouwd op 28 december 1898 te Borger, Drenthe, Nederland, zij was toen 38 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertien Wever?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen


  1. - Nederlandse Begrafenisrecords - https://www.myheritage.nl/research/collection-10335/nederlandse-begrafenisrecords?s=173858161&itemId=1369185-&action=showRecord&indId=individual-173858161-11010002 -

    Geertien Wever
    Geboorte: 23 okt 1860
    Overlijden: 8 dec 1948 - Exlo, Netherlands
    Begrafenis: Tweede Exloërmond, Borger-Odoorn, Drenthe, Netherlands
    Leeftijd: 88
    Begraafplaats:
    Land: Netherlands
    Staat: Drenthe
    Stad: Borger-Odoorn
    Naam: Tweede Exloërmond


    - FamilySearch Stamboom - https://www.myheritage.nl/research/collection-40001/familysearch-stamboom?s=173858161&itemId=578591494&action=showRecord&indId=individual-173858161-11010002 -

    Geertien Jongman (geboren Wever)
    Geboortenaam: Geertien Wever
    Geslacht: Vrouw
    Geboorte: 23 okt 1860 - Drouwenerveen,Borger,Drenthe,Netherlands
    Huwelijk: 28 dec 1898 - Borger,Drenthe,Netherlands
    Overlijden: 8 dec 1948 - Exloerkijl,Odoorn,Drenthe,Netherlands
    Ouders: Jannes Wever, Beertien Wever (geboren Hebels)
    Echtgenoot: Lukas Jongman
    Dochter: Jansina Germs (geboren Jongman)
    Broers/zusters: Grietien Wever, Fennechien Wever, Jantien de Roo (geboren Wever), Albertien Wever, Hindrik Wever, Albert Wever


Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 oktober 1860 lag rond de 14,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 8 december 1948 lag tussen 5,8 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 17 maart » De Benelux-landen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk tekenen de overeenkomst van Brussel, welke een voorloper is van de NAVO-overeenkomst.
    • 23 maart » In Parijs wordt de Citroën 2CV (Lelijke Eend /Geit) ten doop gehouden
    • 31 maart » Het Amerikaanse congres keurt het Marshallplan goed.
    • 1 mei » Encycliek Auspicia Quaedam van paus Pius XII over de wereldvrede en de problemen in Palestina.
    • 16 mei » Chaim Weizmann wordt gekozen tot de eerste president van Israël.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wever

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wever.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wever.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wever (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Kruit, "Stamboom mijn familie Kruit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kruit/I8928.php : benaderd 20 januari 2026), "Geertien Wever (1860-1948)".