De temperatuur op 26 mei 1906 lag tussen 5,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 5,8 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
Dag van overlijden 18 juni 1994
De temperatuur op 18 juni 1994 lag tussen 12,6 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
19 februari » De Geldersch-Overijsselsche Courant gaat samen met het eveneens door Kluwer uitgegeven Zutphens Dagblad en verschijnt onder de titel Gelders Dagblad.
17 maart » Schansspringer Toni Nieminen overbrugt in Planica een afstand van 203 meter en is daarmee de eerste man die meer dan 200 meter springt.
21 april » De eerste ontdekking van een exoplaneet, bekendgemaakt door astronoom Aleksander Wolszczan.
15 juni » Guillermo Ossandon, de leider van de guerrillabeweging Lautaro, wordt in Chili gearresteerd.
19 oktober » Een zelfmoordactie door een Hamas-lid op een bus in Tel Aviv eist 22 doden.
8 december » Parlementsleden van de voormalige Mozambikaanse guerrillabeweging Renamo lopen weg uit de eerste zitting van het parlement sinds de verkiezingen van eind oktober vanwege de beslissing van de door de Frelimo gedomineerde volksvergadering om in het openbaar een nieuwe voorzitter te kiezen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob Kruit, "Stamboom mijn familie Kruit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kruit/I6879.php : benaderd 13 maart 2026), "Martje Blanken (1906-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.