Stamboom mijn familie Kruit » Jantje Meijering (1870-1914)

Persoonlijke gegevens Jantje Meijering 

Bron 1

Gezin van Jantje Meijering

Zij is getrouwd met Jacob Jans Engelsman.

Zij zijn getrouwd op 5 november 1889 te Gieten, Drenthe, Nederland, zij was toen 19 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Trientje Engelsman  1893-1958
  2. Markus Engelsman  1906-1988

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jantje Meijering?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jantje Meijering

Jantje Meijering
1870-1914

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen


  1. - Marcel Engelsman - Engelsman Web Site (Smart Match)
    - FamilySearch Stamboom - http://www.myheritage.nl/research/collection-40001/familysearch-stamboom?s=173858161&itemId=211195697&action=showRecord&indId=individual-173858161-11006988 -

    Jantje Engelsman (geboren Meijering)
    Geslacht: Vrouw
    Geboorte: 10 mei 1870 - Gasteren, Anloo, Drenthe, Netherlands
    Huwelijk: 5 nov 1889 - Gieten, Drenthe, Netherlands
    Overlijden: 16 nov 1914 - Gieten, Drenthe, Netherlands
    Echtgenoot: Jacob Jans Engelsman
    Kinderen: Trientje Jacobs Engelsman, Jan Jacobs Engelsman, Geert Jacobs Engelsman, Trientje Jacobs Engelsman
    Deze persoon schijnt dubbele verwanten te hebben. Bekijk het op FamilySearch om alle informatie te bekijken.


    - FamilySearch Stamboom - https://www.myheritage.nl/research/collection-40001/familysearch-stamboom?s=173858161&itemId=211195697&action=showRecord&indId=individual-173858161-11006988 -

    Jantje Engelsman (geboren Meijering)
    Geslacht: Vrouw
    Geboorte: 10 mei 1870 - Gasteren, Anloo, Drenthe, Netherlands
    Huwelijk: 5 nov 1889 - Gieten, Drenthe, Netherlands
    Overlijden: 16 nov 1914 - Gieten, Drenthe, Netherlands
    Echtgenoot: Jacob Jans Engelsman
    Kinderen: Trientje Jacobs Engelsman, Jan Jacobs Engelsman, Geert Jacobs Engelsman, Trientje Jacobs Engelsman
    Deze persoon schijnt dubbele verwanten te hebben. Bekijk het op FamilySearch om alle informatie te bekijken.


    - Nederlandse Begrafenisrecords - http://www.myheritage.nl/research/collection-10335/nederlandse-begrafenisrecords?s=173858161&itemId=489188-&action=showRecord&indId=individual-173858161-11006988 -

    Jantje Meijeringh
    Geboorte: 10 mei 1870 - Gasteren, Netherlands
    Overlijden: 15 nov 1914 - Gieten, Netherlands
    Begrafenis: Gieten, AA en Hunze, Drenthe, Netherlands
    Leeftijd: 44
    Begraafplaats:
    Land: Netherlands
    Staat: Drenthe
    Stad: AA en Hunze
    Naam: Gieten


Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 mei 1870 lag rond de 10,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 5 november 1889 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 16 november 1914 lag tussen 1,5 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 1,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
    • 23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
    • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meijering


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Kruit, "Stamboom mijn familie Kruit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kruit/I6200.php : benaderd 6 februari 2026), "Jantje Meijering (1870-1914)".