Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen » Eilko Huttinga (1868-1944)

Persoonlijke gegevens Eilko Huttinga 

  • Hij is geboren in het jaar 1868 in Harkstede gem. Slochteren.
  • Beroep: daglooner 1889; arbeider 1917, 1918, 1920.
  • Hij is overleden op 29 november 1944 in Lutjeloo gem. Wedde, hij was toen 76 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 januari 2007.

Gezin van Eilko Huttinga

Hij is getrouwd met Jantje Siertsema.

Zij zijn getrouwd op 22 juni 1889 te Slochteren, hij was toen 21 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Johannes Huttinga  1894-1955 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eilko Huttinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Eilko Huttinga

Eilko Huttinga
1868-1944

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Groninger Archieven / Genlias

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 juni 1889 lag rond de 21,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 29 november 1944 lag tussen 3,4 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Eerste geslaagde reageerbuisbevruchting, uitgevoerd door John Rock en Miriam Menkin.
    • 22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
    • 30 juni » Voorlopig verschijnt het laatste nummer van het Dagblad van het Oosten.
    • 13 september » Terwijl Amerikaanse bommenwerpers het concentratiekamp Auschwitz in Polen bombarderen, vertrekt de laatste trein uit Kamp Westerbork.
    • 29 september » Sovjet-troepen trekken Joegoslavië binnen.
    • 19 oktober » In Japan ontstaan de Kamikaze, een zelfmoord groep ter verdediging van Japan in de Tweede Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huttinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huttinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huttinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huttinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I4490.php : benaderd 26 december 2025), "Eilko Huttinga (1868-1944)".