De temperatuur op 10 december 1911 lag tussen 0,5 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 0,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
30 oktober » In Brussel vindt onder leiding van Hendrik Lorentz de allereerste Solvay-conferentie plaats.
27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
Trouwdag 17 december 1932
De temperatuur op 17 december 1932 lag tussen 2,4 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Bisschopswijding van Guillaume Lemmens, bisschop-coadjutor van Roermond in Nederland, door aartsbisschop Joannes Jansen van Utrecht.
28 mei » De Afsluitdijk wordt om twee minuten over één 's middags gesloten; de Zuiderzee is nu het IJsselmeer.
5 juli » Antonio de Oliveira Salazar wordt minister-president van Portugal.
18 juli » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Padang in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
Dag van overlijden 20 juli 1983
De temperatuur op 20 juli 1983 lag tussen 10,9 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (40%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
4 januari » De 15-jarige prins Makhosetive van Swaziland wordt door de stamoudsten gekozen tot de nieuwe koning als opvolger van de in augustus 1982 overleden koning Subhuza. Tot zijn meerderjarigheid regeert de koningin-moeder.
4 maart » De AEX gaat van start met een koers van 100 punten.
8 maart » De Nederlandse schaatser Jan Kooiman vestigt het werelduurrecord op de schaats in Inzell: in één uur tijd schaatst hij 38558,45 m.
18 mei » In de Efteling wordt de attractie Piraña geopend.
26 september » Internationale banken, westerse overheden en het IMF bereiken overeenstemming over een lening aan Brazilië van 11 miljard dollar, de grootste lening ooit aan één land toegekend.
10 oktober » Yitzhak Shamir wordt premier van Israël als opvolger van Menachem Begin
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Middendorp, "Family Tree Stamboom Kraster uit de Kalkwijk bij Sappemeer in Groningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kraster/I17776.php : benaderd 19 oktober 2026), "Wencelaus Spijker (1911-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.