Stamboom Kramer/Stel » Foppe Nicolai (1869-1935)

Persoonlijke gegevens Foppe Nicolai 


Gezin van Foppe Nicolai

Hij is getrouwd met Tjettje Nijhuis.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1895 te Smallingerland, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.


Notities over Foppe Nicolai

Geboorteregister 1869, Smallingerland, Aktenummer A190.

Geboorte/aangifte: 11-08-1869 / 12-08-1869.
Kind: Foppe Nicolai.
Geslacht: M.
Vader: Pieter Jelles Nicolai.
Moeder: Hinke Gerbens Folkertsma.

Overlijdensregister 1935, Smallingerland, Aktenummer A119.

Overlijden/aangifte: 17-08-1935 / 23-08-1935.
Overledene: Foppe Nicolai.
Geslacht: M.
Leeftijd: 66 jaar, weduwnaar.
Vader: Pieter Jelles Nicolai.
Moeder: Hinke Gerbens Folkertsma.
Opmerking: Overleden te Groningen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Foppe Nicolai?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Foppe Nicolai

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Foppe Nicolai

Foppe Nicolai
1869-1935

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 augustus 1869 lag rond de 16,0 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 22 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
  • De temperatuur op 18 mei 1895 lag rond de 7,5 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 17 augustus 1935 lag tussen 9,1 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 16 maart » Adolf Hitler geeft opdracht tot herbewapening van Duitsland, in strijd met het Verdrag van Versailles.
    • 26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
    • 12 mei » Robert Smith en Bill Wilson stichten Alcoholics Anonymous.
    • 16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
    • 11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
    • 25 november » Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nicolai

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nicolai.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nicolai.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nicolai (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kramer/Stel is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Syts Kramer, "Stamboom Kramer/Stel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kramer-stel/I5962.php : benaderd 9 februari 2026), "Foppe Nicolai (1869-1935)".