Stamboom Kramer/Stel » Tjeerd Durks Sjaarda (1886-1968)

Persoonlijke gegevens Tjeerd Durks Sjaarda 


Gezin van Tjeerd Durks Sjaarda

Hij is getrouwd met Wytske (Wietsche) Oedzes Bosma.

Zij zijn getrouwd op 23 mei 1914 te Kollum, gem. Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


Notities over Tjeerd Durks Sjaarda

Geboorteregister 1886, Kollumerland c.a., Aktenummer 25.

Geboorte/aangifte: 06-02-1886 / 08-02-1886.
Kind: Tjeerd Sjaarda.
Geslacht: M.
Vader: Dirk Sjaarda, 42 jaar, arbeider.
Moeder: Ankje Westerhof.

Huwelijksregister 1914, Kollumerland c.a., Aktenummer 33.

Huwelijk: 23-05-1914.
Bruidegom: Tjeerd Sjaarda, 28 jaar, arbeider, geboren te Kollum.
Vader: Dirk Sjaarda, overleden.
Moeder: Aukje Westerhof, 62 jaar, arbeidster.
Bruid: Wytske Bosma, 29 jaar, dienstmeid, geboren te Westergeest.
Vader: Oeds Bosma, 69 jaar, arbeider.
Moeder: Trijntje Medemblik, 70 jaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjeerd Durks Sjaarda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjeerd Durks Sjaarda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjeerd Durks Sjaarda


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 februari 1886 lag rond de -1,5 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
      • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
      • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
      • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
      • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
      • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
    • De temperatuur op 23 mei 1914 lag tussen 11,1 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
      • 14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
      • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
      • 3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
      • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
      • 31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
    • De temperatuur op 6 december 1968 lag tussen -0,7 °C en 2,2 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 30 maart » In Amsterdam wordt het 'kosmisch ontspanningscentrum' Paradiso geopend.
      • 4 april » Moord op Martin Luther King door de blanke sluipschutter James Earl Ray.
      • 27 april » Oprichting van de Politieke Partij Radikalen, kortweg PPR genoemd.
      • 21 juli » Wielrenner Jan Janssen wint, als eerste Nederlander ooit, de Ronde van Frankrijk door in de afsluitende tijdrit de Belg Herman Van Springel uit de gele trui te rijden.
      • 15 oktober » Sprintatlete Wyomia Tyus scherpt bij de Olympische Spelen in Mexico-Stad het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,08 seconden.
      • 31 december » 's Werelds eerste supersonische passagiersvliegtuig, de Tupolev Tu-144, maakt zijn eerste vlucht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1882 » Walter Jakobsson, Fins kunstschaatser († 1957)
    • 1884 » Tjeerd Bottema, Nederlands beeldend kunstenaar († 1978)
    • 1887 » Joseph Frings, Duits kardinaal-aartsbisschop van Keulen († 1978)
    • 1889 » Thé Lau, Nederlands kunstschilder (overleden 1958)
    • 1895 » Babe Ruth, Amerikaans honkballer († 1948)
    • 1905 » Irmgard Keun, Duits romanschrijfster († 1982)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Sjaarda

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sjaarda.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sjaarda.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sjaarda (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kramer/Stel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Syts Kramer, "Stamboom Kramer/Stel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kramer-stel/I4778.php : benaderd 14 februari 2026), "Tjeerd Durks Sjaarda (1886-1968)".