Stamboom Kramer/Stel » Uilkje Sipkes Krol (1867-1946)

Persoonlijke gegevens Uilkje Sipkes Krol 


Gezin van Uilkje Sipkes Krol

Zij is getrouwd met Romke Laanstra.

Zij zijn getrouwd op 9 januari 1909 te Achtkarspelen, Friesland, Nederland, zij was toen 41 jaar oud.


Notities over Uilkje Sipkes Krol

Geboorteregister 1867, Achtkarspelen, Aktenummer 76.

Geboorte/aangifte: 28-02-1867 / 01-03-1867.
Kind: Uilkje Krol.
Geslacht: V.
Vader: Sipke Ludzers Krol, 45 jaar, arbeider.
Moeder: Geertje Melles Visser.

Huwelijksregister 1909, Achtkarspelen, Aktenummer 2.

Huwelijk: 09-01-1909.
Bruidegom: Romke Laanstra, 40 jaar, arbeider, geboren te Harkema-Opeinde, gem. Achtkarspelen.
Vader: -
Moeder: Grietje Laanstra.
Bruid: Uilkje Krol, 41 jaar, winkelierster, geboren te Drogeham. Weduwe van Metske van der Wal.
Vader: Sipke Ludzers Krol, overleden.
Moeder: Geertje Melles Visser.

Overlijdensregister 1946, Achtkarspelen, Aktenummer 129.

Overlijden/aangifte: 15-09-1946 / 17-09-1946.
Overledene: Uilkje Krol.
Geslacht: V.
Leeftijd: 79 jaar, weduwe van Sipke Veenstra. Eerder weduwe van Romke Laanstra en Metske van der Wal.
Vader: Sipke Ludzers Krol, overleden.
Moeder: Geertje Melles Visser, overleden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Uilkje Sipkes Krol?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Uilkje Sipkes Krol

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Uilkje Sipkes Krol

Uilkje Sipkes Krol
1867-1946

1909

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 februari 1867 lag rond de 3,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
      • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
      • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
      • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
      • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
      • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
    • De temperatuur op 9 januari 1909 lag tussen -1,7 °C en 4,3 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
      • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
      • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
      • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
      • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
    • De temperatuur op 15 september 1946 lag tussen 6,6 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 8,9 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
      • 10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
      • 24 februari » Juan Perón wordt gekozen als president van Argentinië.
      • 2 juni » Na een volksraadpleging wordt Italië een republiek.
      • 30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
      • 23 november » De Vietnamoorlog wordt begonnen door Frankrijk. Franse oorlogsschepen beginnen met het bombarderen van de havenstad Haiphong (Tonkin).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Krol

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Krol.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Krol.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Krol (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kramer/Stel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Syts Kramer, "Stamboom Kramer/Stel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kramer-stel/I1648.php : benaderd 23 januari 2026), "Uilkje Sipkes Krol (1867-1946)".