Stamboom Kramer/Stel » Romke Hattuma (1868-1927)

Persoonlijke gegevens Romke Hattuma 


Gezin van Romke Hattuma

Hij is getrouwd met Eelkje Broers Kooistra.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1893 te Leeuwarderadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wytske Hattuma  1895-1948
  2. Eelke Hattuma  1896-????


Notities over Romke Hattuma

Geboorteregister 1868, Leeuwarderadeel, Blad 017.

Geboorte/aangifte: 03-04-1868 / 03-04-1868.
Kind: Romke Hattuma.
Geslacht: M.
Vader: Hattum Romkes Hattuma, 45 jaar, koopman.
Moeder: Eelkje Bokkes Bokkinga, 33 jaar.

Huwelijksregister 1893, Leeuwarderadeel, Aktenummer 49.

Huwelijk: 20-05-1893.
Bruidegom: Romke Hattuma, 25 jaar, boerenknecht, geboren te Lekkum.
Vader: Hattum Romkes Hattuma, overleden.
Moeder: Eelkje Bokkes Bokkinga.
Bruid: Eelkje Kooistra, 25 jaar, dienstbode, geboren te Jelsum.
Vader: Broer Willems Kooistra, overleden.
Moeder: Wytske Paulus Oosterhof.

Overlijdensregister 1927, Usquert, Groningen, Aktenummer 18.

Overlijden/aangifte: 18-09-1927 / 19-09-1927.
Overledene: Romke Hattuma.
Geslacht: M.
Leeftijd: 59 jaar, gehuwd met Eelkje Kooistra.
Vader: Hattum Romkes Hattuma, overleden.
Moeder: Eelkje Bokkes Bokkinga, overleden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Romke Hattuma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Romke Hattuma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Romke Hattuma


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 april 1868 lag rond de 14,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
    • De temperatuur op 20 mei 1893 lag rond de 19,9 °C. Er was 4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
      • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
      • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
      • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
      • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
      • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
    • De temperatuur op 18 september 1927 lag tussen 7,4 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 5,2 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
      • 13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
      • 20 mei » Charles Lindbergh begint aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische oceaan in zijn toestel Spirit of St. Louis.
      • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
      • 21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
      • 31 oktober » Openstelling van de oude spoorweghefbrug De Hef over de Koningshaven in Rotterdam.
      • 14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hattuma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hattuma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hattuma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hattuma (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kramer/Stel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Syts Kramer, "Stamboom Kramer/Stel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kramer-stel/I11997.php : benaderd 4 februari 2026), "Romke Hattuma (1868-1927)".