De temperatuur op 4 augustus 1916 lag tussen 12,4 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 29 december 1945
De temperatuur op 29 december 1945 lag tussen 0,5 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
18 maart » Tweede Wereldoorlog: 1250 Amerikaanse bommenwerpers vallen Berlijn aan.
19 maart » Tweede Wereldoorlog: Adolf Hitler vaardigt zijn "Nero-bevel" uit waarin staat dat alle industrieën, militaire installaties, winkels, transportfaciliteiten en communicatielijnen in Duitsland moeten worden vernietigd.
18 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Piast Gliwice nadat Vorwärts-Rasensport Gleiwitz eerder ontbonden was.
10 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 wordt door de bemanning van de Amerikaanse onderzeeboot Cod vernietigd omdat het vastzit op een rif.
10 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub Zagłębie Lubin.
Dag van overlijden 27 april 2008
De temperatuur op 27 april 2008 lag tussen 10,8 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (50%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
13 mei » Brand verwoest de faculteit Bouwkunde van de Technische Universiteit Delft.
21 juni » Het Nederlands elftal verliest met 3-1 van Rusland in de kwartfinale van het EK voetbal in het Zwitserse Bazel.
20 juli » Zimbabwe krijgt een bankbiljet van honderd miljard Zimbabwaanse dollar. Door de enorme inflatie voldoen oudere bankbiljetten niet meer. Officieel is de inflatie 2,2 miljoen procent.
21 augustus » De Nederlandse waterpolodames winnen goud op de Olympische Spelen in Peking.
19 september » Venezuela zet twee afgevaardigden van mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch het land uit vanwege een rapport waarin de organisatie president Hugo Chávez beschuldigt van het verzwakken van de democratie en de rechtspraak.
10 oktober » Martti Ahtisaari, voormalig president van Finland en VN-diplomaat, wint de Nobelprijs voor de vrede.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Marinus J. Goossens, "Stamboom Kouws Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kouws-hendriks/I7791.php : benaderd 19 februari 2026), "Hendrina Elisabeth "Dien" Peters (1916-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.