Stamboom Kouws Hendriks » Maria Nikkelen (1831-1890)

Persoonlijke gegevens Maria Nikkelen 

  • Zij is geboren op 31 maart 1831 in Malden.
    Geboorte Maria Nikkelen, 31-03-1831
    Aktenummer: 7
    Akteplaats: Heumen
    Geboortedatum: 31-03-1831
    Geboorteplaats: Malden
    Kind: Maria Nikkelen
    Moeder: Theodora Jansen
    Beroep: geen beroep vermeld
    Vader: Marcus Nikkelen (MJG=Albertus !!)
    Leeftijd: 31
    Beroep: dagloner
    Aktesoort: Normaal
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 4097
  • Zij is overleden op 8 februari 1890 in Heumen, zij was toen 58 jaar oud.
    Overlijden Maria Nikkelen, 08-02-1890
    Aktenummer: 4
    Aktedatum: 09-02-1890
    Akteplaats: Heumen
    Overlijdensdatum: 08-02-1890
    Overlijdensplaats: Heumen
    Overledene: Maria Nikkelen
    Leeftijd: 58 Jaar
    Doopplaats: Malden (Heumen)
    Beroep: zonder beroep
    Echtgenoot: Willem Neuij
    Moeder: Theodora Jansen
    Beroep: boerenarbeidster
    Vader: Albertus Nikkelen
    Beroep: boerenarbeider
    Aktesoort: N
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 4078
  • Een kind van Albertus Nikkelen en Theodora Janssen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2015.

Gezin van Maria Nikkelen

Zij is getrouwd met Willem Neuij.

Zij zijn getrouwd op 12 november 1868 te Nijmegen, zij was toen 37 jaar oud.

Huwelijk Maria Nikkelen en Willem Neuij, 12-11-1868
Aktenummer: 163
Huwelijksdatum: 12-11-1868
Huwelijksplaats: Nijmegen
Bruid: Maria Nikkelen
Doopdatum: 31-03-1831
Doopplaats: Malden (Heumen)
Beroep: dienstmeid
Bruidegom: Willem Neuij
Doopdatum: 03-11-1828
Doopplaats: Hatert (Nijmegen)
Beroep: boerenarbeider
Moeder bruid: Theodora Jansen
Beroep: geen beroep vermeld
Vader bruid: Albertus Nikkelen
Beroep: boerenarbeider
Moeder bruidegom: Johanna Vos
Beroep: geen beroep vermeld
Vader bruidegom: Theodorus Neuij
Beroep: geen beroep vermeld
Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
Inventarisnummer: 1106
Opmerking: weduwnaar van Johanna Visser

Notities over Maria Nikkelen

beroep; dienstmaagd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Nikkelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Nikkelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Nikkelen

Derk Janssen
1766-1838

Maria Nikkelen
1831-1890

1868

Willem Neuij
1828-1908


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 maart 1831 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 5 februari » De 29-jarige Nederlandse marineofficier Jan van Speijk laat zijn eigen kanonneerboot vol munitie exploderen in de haven van Antwerpen om te voorkomen dat het in handen zou vallen van de Belgen; dat was tijdens de Belgische Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
      • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
      • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
      • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
      • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.
    • De temperatuur op 12 november 1868 lag rond de 4,7 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
      • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
    • De temperatuur op 8 februari 1890 lag rond de -2,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
      • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
      • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
      • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
      • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
      • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Nikkelen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nikkelen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nikkelen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nikkelen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marinus J. Goossens, "Stamboom Kouws Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kouws-hendriks/I7307.php : benaderd 11 februari 2026), "Maria Nikkelen (1831-1890)".