Stamboom Kouws Hendriks » Pieternella Jansen (1828-1895)

Persoonlijke gegevens Pieternella Jansen 

  • Zij is geboren op 29 januari 1828 in Keent (Balgoij).
    Geboorte Pieternella Jansen, 29-01-1828
    Aktenummer: 2
    Akteplaats: Balgoij (Wijchen)
    Geboortedatum: 29-01-1828
    Geboorteplaats: Keent (Oss)
    Kind: Pieternella Jansen
    Moeder: Willemina Hopman
    Beroep: geen beroep vermeld
    Vader: Lammert Jansen
    Leeftijd: 24
    Beroep: arbeider
    Aktesoort: Normaal
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 6451
  • Zij is overleden op 27 december 1895 in Heumen, zij was toen 67 jaar oud.
    Overlijden Pieternella Janssen, 27-12-1895
    Aktenummer: 33
    Aktedatum: 27-12-1895
    Akteplaats: Heumen
    Overlijdensdatum: 27-12-1895
    Overlijdensplaats: Heumen
    Overledene: Pieternella Janssen
    Leeftijd: 67 Jaar
    Doopplaats: Balgoij (Wijchen)
    Beroep: zonder beroep
    Weduwe van: Joannes Gommers
    Echtgenoot: Petrus Sweerts
    Moeder: Willemina Hopman
    Beroep: landbouwster
    Vader: Lammert Janssen
    Beroep: landbouwer
    Aktesoort: N
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 4077
  • Een kind van Lambertus (Lamert) Jansen en Willemina Hopman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2015.

Gezin van Pieternella Jansen

(1) Zij is getrouwd met Joannes Gommers.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1859 te Heumen, zij was toen 31 jaar oud.Bron 1

Huwelijk Pieternella Jansen en Joannes Gommers, 14-05-1859
Aktenummer: 8
Huwelijksdatum: 14-05-1859
Huwelijksplaats: Heumen
Bruid: Pieternella Jansen
Doopdatum: 29-01-1828
Doopplaats: Keent (Oss)
Beroep: zonder beroep
Bruidegom: Joannes Gommers
Doopdatum: 25-12-1810
Doopplaats: Malden (Heumen)
Beroep: landbouwer
Moeder bruid: Willemina Hopman
Beroep: geen beroep vermeld
Vader bruid: Lammert Jansen
Beroep: landbouwer
Moeder bruidegom: Maria van Bergen
Beroep: geen beroep vermeld
Vader bruidegom: Joannis Gommers
Beroep: geen beroep vermeld
Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
Inventarisnummer: 4091
Opmerking: weduwnaar van Maria Lucassen

Kind(eren):

  1. Maria Gommers  1860-1940
  2. Johannes Gommers  1863-1950
  3. Martinus Gommers  1866-1950
  4. Lambertus Gommers  1868-1950


(2) Zij is getrouwd met Petrus Sweerts.

Zij zijn getrouwd op 27 januari 1871 te Heumen, zij was toen 42 jaar oud.

Huwelijk Pieternella Janssen en Petrus Sweerts, 27-01-1871
Aktenummer: 2
Huwelijksdatum: 27-01-1871
Huwelijksplaats: Heumen
Bruid: Pieternella Janssen
Doopdatum: 29-01-1828
Doopplaats: Balgoij (Wijchen)
Beroep: akkerbouwster
Bruidegom: Petrus Sweerts
Doopdatum: 30-09-1840
Doopplaats: Malden (Heumen)
Beroep: boerenknecht
Moeder bruid: Willemina Hopman
Beroep: geen beroep vermeld
Vader bruid: Lammert Janssen
Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Elisabet Arts
Beroep: zonder beroep
Vader bruidegom: Hendrik Sweerts
Beroep: geen beroep vermeld
Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
Inventarisnummer: 4091
Opmerking: weduwe van Joannes Gommers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieternella Jansen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieternella Jansen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieternella Jansen

Pieternella Jansen
1828-1895

(1) 1859
Maria Gommers
1860-1940
(2) 1871

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geldersarchief 0207-4091-8

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 januari 1828 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
      • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
      • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
      • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
      • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
      • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
    • De temperatuur op 27 januari 1871 lag rond de -2,6 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
      • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
      • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
      • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
      • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • De temperatuur op 27 december 1895 lag rond de -7,5 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
      • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
      • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
      • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
      • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
      • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Jansen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jansen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jansen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jansen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marinus J. Goossens, "Stamboom Kouws Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kouws-hendriks/I4455.php : benaderd 3 februari 2026), "Pieternella Jansen (1828-1895)".