Stamboom Kouws Hendriks » Joanna Maria Geurts (-1822)

Persoonlijke gegevens Joanna Maria Geurts 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 13 februari 1750 in Heumen.
    Doop Joanna Maria Geurts, 13-02-1750
    Doopdatum: 13-02-1750
    Plaats: Heumen en Malden
    Dopeling: Joanna Maria Geurts
    Moeder: Petronella Jansen
    Getuigen e.a.: Henátina Meijers
    Theodorus Geerits
    Vader: Gerardus Geurts
    Kerkelijke gemeente: Heumen en Malden
    Kerkelijke gezindte: Rooms Katholiek
    Toegangsnummer: 0176 Retroacta Burgerlijke stand
    Inventarisnummer: 963
    Pagina: 37
    Volgnummer op pagina: 7
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden op 12 augustus 1822 in Heumen.
    Overlijden Maria Geurts, 12-08-1822
    Aktenummer: 8
    Aktedatum: 13-08-1822
    Akteplaats: Heumen
    Overlijdensdatum: 12-08-1822
    Overlijdensplaats: Heumen
    Overledene: Maria Geurts
    Leeftijd: 70 Jaar
    Doopplaats: Heumen
    Beroep: zonder beroep
    Echtgenoot: Anthoon Willems
    Moeder: Petronella Jansen
    Beroep: geen beroep vermeld
    Vader: Geurt Hendriks
    Beroep: geen beroep vermeld
    Aktesoort: N
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 4081
  • Een kind van Geurt Hendriks (Jansen) en Petronella Jansen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 januari 2015.

Gezin van Joanna Maria Geurts

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Maria Geurts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Maria Geurts

Gerarda Gerts
1695-1760

Joanna Maria Geurts
-1822


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 augustus 1822 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
      • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
      • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
      • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
      • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
      • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
      • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Geurts

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Geurts.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Geurts.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Geurts (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marinus J. Goossens, "Stamboom Kouws Hendriks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kouws-hendriks/I2815.php : benaderd 23 februari 2026), "Joanna Maria Geurts (-1822)".