Stamboom Koster Twijzelerheide e.o. » Tjitske Klazes van der Heide (1762-1836)

Persoonlijke gegevens Tjitske Klazes van der Heide 

  • Zij is geboren in het jaar 1762 in Bergum.
    in de inschrijving van Tietjerksteradeel staat dat ze geboren is in 1760
  • Zij is overleden op 11 mei 1836 in Bergum, zij was toen 74 jaar oud.
    Overleden in Bergum huisnummer 78
  • Een kind van Klaas Jacobs en Aaltje Fokkes
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 juli 2020.

Gezin van Tjitske Klazes van der Heide

Zij is getrouwd met Hendrik Sybes Helder.

Zij zijn getrouwd op 30 maart 1783 te Bergum, zij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Klaas Hendriks Helder  1790-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjitske Klazes van der Heide?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjitske Klazes van der Heide

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjitske Klazes van der Heide

Jacob Klazes
1712-????
Klaas Jacobs
1732-1813

Tjitske Klazes van der Heide
1762-1836

1783

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 maart 1783 lag rond de 3,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
      • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
      • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
      • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
      • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
    • De temperatuur op 11 mei 1836 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt dampig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
      • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
      • 6 maart » Val van Fort Alamo
      • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
      • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
      • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Heide


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Tjitze Koster, "Stamboom Koster Twijzelerheide e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster/I5087.php : benaderd 29 december 2025), "Tjitske Klazes van der Heide (1762-1836)".