Stamboom Koster / Coster » Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer (1789-1856)

Persoonlijke gegevens Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer 

  • Roepnaam is Dirkje.
  • Ze werd gedoopt op 1 november 1789 in Pernis.
  • Zij is overleden op 20 april 1856 in Schiedam.
    21 april 1856 Schiedam
    Notitie: Overlijden aangegeven door : Jan Koster, 33 jaar, zoon, wonende te Schiedam. Jan verklaarde "de schrijfkunst niet machtig te zijn" en kon de aangifte dus niet ondertekenen. Dirkje overleed om 11.00 uur in de Hoofdstraat G160.
    Schiedamsche Courant, 24/04/1856; p. 2/2
  • Registratie van overlijden op 21 april 1856.
  • Een kind van Andries Janszn Den Boer en Neeltje Van Noort
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 februari 2010.

Gezin van Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer

Zij is getrouwd met Cornelis Sijmensz Koster.

Toestemming voor het huwelijk is 6 oktober 1810 verkregen te Pernis.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1810 te Pernis.Bron 2

Dit gezin is uit Pernis vertrokken naar Schiedam
Bruidegom Cornelis Simonsz Koster , jongeman , Pernis , wonend: Pernis
Bruid Dirkje Andriesdr den Boer , jongedochter , Pernis , wonend: Pernis
Plaats Pernis
Datum trouwen 27-10-1810
Datum ondertrouw 06-10-1810

Kind(eren):

  1. Sijmen Koster  1812-1812
  2. Neeltje Koster  1814-1867 
  3. Sijmen Koster  1815-????
  4. Andries Koster  1817-1874
  5. Stijntje Koster  1822-1906 
  6. Jan Koster  1823-1888 
  7. Elisabeth Koster  1824-1866 


Notities over Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer

Dirkje was zonder beroep 1848 .

Handschriftenverzameling (Rotterdam)
8451 Akte, verleden voor notaris Vincent Ferdinand Tromer te Rhoon, waarbij Cornelis Simonszoon Koster, visser te Pernis, en zijn vrouw Dirkje Andriesdochter den Boer erkennen schuldig te zijn aan Andries den Boer een bedrag van 300 gulden verzekerdop een huis met schuur, dijkerf en griendje ten oosten van de Boezem, afschrift, met bijlage
Datering: 1827 februari 14

NB: Met opgedrukt notariszegel in rode lak.
Geroyeerd op 14 maart 1831.
Herkomst: Geschenk van J.J. Bouman te Rijswijk
Aanwinst: 1970

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirkje Andriesdr Den Boer

Dirkje Andriesdr Den Boer
1789-1856

1810
Sijmen Koster
1812-1812
Sijmen Koster
1815-????
Jan Koster
1823-1888

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Rotterdam inv. 18 Ambachtstrouw , index nummer 001
  2. DTB R'dam inv.18 Ambachtstrouw , index nr 001

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 november 1789 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
    • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
    • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
    • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
  • De temperatuur op 27 oktober 1810 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.
  • De temperatuur op 20 april 1856 lag rond de 7,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Den Boer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Den Boer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Den Boer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Den Boer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I6316.php : benaderd 10 januari 2026), "Dirkje Andriesdr "Dirkje" Den Boer (1789-1856)".