Stamboom Koster / Coster » Stijntje Pietersdr Louter (1753-1830)

Persoonlijke gegevens Stijntje Pietersdr Louter 

  • Ze werd gedoopt op 11 februari 1753 in Rhoon.
  • Zij is overleden op 17 december 1830 in Rhoon.
    BS Overlijden met Stijntje Louter
    Overledene
    Stijntje Louter
    Geboorteplaats
    Rhoon
    Leeftijd
    78 jaar
    Vader
    Pieter Louter
    Moeder
    Lijgje Kranenburg
    Eerder overleden echtgeno(o)t(e)
    Aart van Gent
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    17-12-1830
    Gebeurtenisplaats
    Rhoon
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    463
    Registratienummer
    1300
    Aktenummer
    1830.38
    Registratiedatum
    17-12-1830
    Akteplaats
    Rhoon
    Collectie
    Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rhoon
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 maart 2018.

Gezin van Stijntje Pietersdr Louter

Zij is getrouwd met Aart Abtahamsz Van Gent.

Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1774 te Rhoon.

kinderen:
Abraham van Gent 1775
Maarten van Gent 1776-1845
Cleis van Gent 1776-1843
Cornelia van Gent 1779
Pieter van Gent 1780-1834
Paulus van Gent 1781-1852
Leigje van Gent 1783
Aart van Gent 1784-1865
Arij van Gent 1786
Cleisje van Gent 1787-1828
Stijntje van Gent 1789-1876
Lijdia van Gent 1790
Lijdia van Gent 1792-1830
Abraham van Gent 1793
Annetje van Gent 1793
Jaapje van Gent 1796-1837

Kind(eren):

  1. Pieter Aartsz Van Gent  1780-1834 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Stijntje Pietersdr Louter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Stijntje Pietersdr Louter

Stijntje Pietersdr Louter
1753-1830

1774

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 februari 1753 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
    • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
    • 5 april » Oprichting van het British Museum.
    • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
  • De temperatuur op 28 oktober 1774 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 17 december 1830 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Louter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Louter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Louter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Louter (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I5018.php : benaderd 10 januari 2026), "Stijntje Pietersdr Louter (1753-1830)".