Stamboom Koster / Coster » Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen (< 1743-1819)

Persoonlijke gegevens Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen 


Gezin van Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen

(1) Zij is getrouwd met Anthonij Janse Termijn.

Toestemming voor het huwelijk is 22 april 1768 verkregen te Pernis.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1768 te Pernis.Bron 1

Bruidegom Antonij Termijn , jongeman , Oost IJsselmonde , wonend: onder 't Rosant
Bruid Marietje van der Steen , jongedochter , Pernis , wonend: onder 't Rosant

Plaats Pernis ; impost pro deo
Datum trouwen 12-05-1768
Datum ondertrouw 22-04-1768

Kind(eren):

  1. Jan Anthonisz Termijn  1770-< 1811 
  2. Jannetje Termijn  1772-????
  3. Arij Termijn  -1778


(2) Zij is getrouwd met Cornelis Klaasz. Krijger.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1784 te Pernis.


Notities over Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen

Marietje geboortig van Pernis en wonende onder't Roosant <1768>

Dopeling Annetje Cornelia van der Will
Vader Hendrik Bastiaansz van der Will
Moeder Dirkje Anthonijsdr Termijn
Getuige Marijtje Arijensdr van der Steen
Plaats Pernis
Datum doop 17-09-1797
Geboortedatum 06-08-1797
Opmerkingen kind: in onecht gewonnen, waarvan zij beleden heeft te zijn, vader: wonende in West IJselmonde, ('s avonds)
DTB Rotterdam inv. 1 Doop gereformeerd , index nummer 008

Dopeling Maartje van der Kemp
Vader Dirk Gerritz van der Kemp
Moeder Jannetje Anthonijsdr Termijn
Getuige Marijtje Arijensdr van der Steen
Plaats Pernis
Datum doop 08-04-1798
Geboortedatum 26-03-1798
Wonende in het Dorp
DTB Rotterdam inv. 1 Doop gereformeerd , index nummer 003

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Marijtje Arijensdr Van Der Steen

Marijtje Arijensdr Van Der Steen
< 1743-1819

(1) 1768
(2) 1784

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Rotterdam inv. 14 Trouw gereformeerd , index nummer ptge

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 juni 1784 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
    • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
    • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 20 september 1819 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Der Steen


De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I4795.php : benaderd 9 januari 2026), "Marijtje Arijensdr "Marietje" Van Der Steen (< 1743-1819)".