Stamboom Koster / Coster » Pieter Voogt (1892-1953)

Persoonlijke gegevens Pieter Voogt 

  • Hij is geboren op 18 september 1892 in Rozenburg.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg
    Algemeen Gemeente: Rozenburg
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 47
    Aangiftedatum: 18-09-1892
    Kind Pieter Voogt
    Vader Jan Voogt
    Moeder Russie van Alenburg
  • Hij is overleden op 12 januari 1953 in De Lier, hij was toen 60 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Archief Westland
    Algemeen Gemeente: De Lier
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 2
    Aangiftedatum: 12-01-1953
    Overledene Lena van der Schee
    Overlijdensdatum: 12-01-1953
    Leeftijd: 55
    Overlijdensplaats: De Lier
    Vader Wijnand van der Schee
    Moeder Cornelia Troost
    Partner Pieter Voogt
    Relatie: Echtgenote
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 mei 2008.

Gezin van Pieter Voogt

Hij is getrouwd met Lena Van Der Schee.

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1924 te De Lier, hij was toen 31 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Archief Westland
Algemeen Gemeente: De Lier
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 5
Datum: 04-07-1924
Bruidegom Pieter Voogt
Geboorteplaats: Rozenburg
Bruid Lena van der Schee
Geboorteplaats: Ridderkerk
Vader bruidegom Jan Voogt
Moeder bruidegom Rusje van Alenburg
Vader bruid Wijnand van der Schee
Moeder bruid Cornelia Troost
Nadere informatie bg. 31 jaar, bd. 26 jaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Voogt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 september 1892 lag rond de 10,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
  • De temperatuur op 12 januari 1953 lag tussen -5,2 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 7 januari » President Harry Truman kondigt aan dat de VS een waterstofbom ontwikkeld heeft.
    • 3 februari » Portugese kolonisten richten op Sao Tomé een bloedbad aan onder de Afrikaanse bevolking.
    • 12 maart » De Watersnoodwedstrijd tussen Frankrijk en een elftal van Nederlandse voetbalprofs in het buitenland lokt zesduizend Nederlanders naar het Parc de Princes in Parijs. Het initiatief is van Theo Timmermans en Bram Appel. De 'verloren' generatie wint met 2-1.
    • 1 april » Het Paraguayaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de finale met 3-2 te winnen van titelhouder Brazilië.
    • 24 mei » Encycliek Doctor Mellifluus van paus Pius XII over Sint-Bernardus van Clairvaux.
    • 10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Voogt

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Voogt.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Voogt.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Voogt (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I19572.php : benaderd 7 februari 2026), "Pieter Voogt (1892-1953)".