Stamboom Koster / Coster » Cornelis Hollaar (1872-1950)

Persoonlijke gegevens Cornelis Hollaar 

  • Hij is geboren op 15 februari 1872 in Maassluis.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
    Algemeen Gemeente: Maassluis
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 18
    Aangiftedatum: 15-02-1872
    Kind Cornelis Hollaar
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 15-02-1872
    Geboorteplaats: Maassluis
    Vader Dirk Hollaar
    Moeder Hendrina de Gilde
  • Hij is overleden op 18 oktober 1950 in Maassluis, hij was toen 78 jaar oud.Bron 2
  • Een kind van Dirk Hollaar en Hendrina De Gilde
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 maart 2010.

Gezin van Cornelis Hollaar

Hij is getrouwd met Sijna Spuij.

Zij zijn getrouwd op 22 november 1900 te Maassluis, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
Algemeen Gemeente: Maassluis
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 38
Datum: 22-11-1900
Bruidegom Cornelis Hollaar
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Maassluis
Bruid Lijna Spuij
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Brielle
Vader bruidegom Dirk Hollaar
Moeder bruidegom Hendrina de Gilde
Vader bruid Louwerens Spuij
Moeder bruid Adriana Rouda Ritmeester
wonende in Olivierstraat D65 , Statonstraat 13 en later 10

Kind(eren):

  1. Dirk Hollaar  1906-1943
  2. Cornelia Hollaar  1919-2010


Notities over Cornelis Hollaar

kuiper 1900,1901,1904,1906,1927
koopman 1930,1943

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Hollaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Hollaar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Hollaar

Job Hollaar
1808-1869
Dirk Hollaar
1849-1915

Cornelis Hollaar
1872-1950

1900

Sijna Spuij
1877-1968

Dirk Hollaar
1906-1943

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte Maassluis 1872-18
    2. Overlijdensakte Maassluis 1950-79
    3. huwelijksakte Maassluis 1900-38

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 februari 1872 lag rond de 5,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
      • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
      • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
      • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
      • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
    • De temperatuur op 22 november 1900 lag rond de 7,9 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Voetbalclub Bayern München wordt opgericht in restaurant Gisela te München Schwabing als een afscheiding van elf leden van voetbalploeg MTV München. Franz John wordt de eerste voorzitter.
      • 12 maart » De Nederlandsche Cocaïnefabriek wordt opgericht (beginjaren '70 overgenomen door AkzoNobel).
      • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
      • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
      • 1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
      • 31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
    • De temperatuur op 18 oktober 1950 lag tussen 8,8 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
      • 7 januari » Nederland en Frankrijk tekenen binnen het kader van het Vijfmogendhedenverdrag een verdrag van Sociale Verzekering.
      • 17 januari » Resolutie 79 Veiligheidsraad Verenigde Naties wordt aangenomen.
      • 28 april » Huwelijk van koning Rama IX of Bhumibol van Thailand met Sirikit Kitiyakara.
      • 15 juni » Opening Tentoonstelling Rotterdam Ahoy.
      • 28 september » Indonesië wordt toegelaten tot de Verenigde Naties.
      • 7 oktober » De Verenigde Naties onder leiding van de Verenigde Staten vallen Korea binnen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hollaar

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hollaar.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hollaar.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hollaar (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I15426.php : benaderd 13 januari 2026), "Cornelis Hollaar (1872-1950)".