Stamboom Koster / Coster » Dirk Anthoon Barends (1871-1945)

Persoonlijke gegevens Dirk Anthoon Barends 

  • Hij is geboren op 23 oktober 1871 in Leeuwarden.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Gemeente: Leeuwarden
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 697
    Aangiftedatum: 25-10-1871
    Kind Dirk Anthoon Barends
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 23-10-1871
    Vader
    Moeder Geertruida Barends
    Nadere informatie Kind erkend door moeder d.d. 6 november 1889, gemeente Rotterdam
  • Hij is overleden op 9 april 1945 in Rotterdam, hij was toen 73 jaar oud.
    BS Overlijden met Dirk Anthoon Barends
    Overledene
    Dirk Anthoon Barends
    Geboorteplaats
    Leeuwarden
    Leeftijd
    73 jaar
    Moeder
    Geertruida Barends
    Partner
    Antje Koster
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    09-04-1945
    Gebeurtenisplaats
    Rotterdam
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    999-09
    Registratienummer
    1945F
    Aktenummer
    1945.4910
    Pagina
    f051v
    Registratiedatum
    09-04-1945
    Akteplaats
    Rotterdam
    Collectie
    Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rotterdam
    Opmerking
    eerder weduwnaar van Dirkje Verbrugge.
  • Een kind van Geertruida Barends
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 april 2018.

Gezin van Dirk Anthoon Barends

(1) Hij is getrouwd met Dirkje Verbrugge.

Zij zijn getrouwd op 11 december 1889 te Rotterdam, hij was toen 18 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Mels Barends  1890-????
  2. Barend Barends  1894-1913
  3. Geertruida Barends  1896-1929


(2) Hij is getrouwd met Antje Koster.

Zij zijn getrouwd op 7 oktober 1908 te Rotterdam, hij was toen 36 jaar oud.Bron 1

BS Huwelijk met Dirk Anthoon Barends
Bruidegom
Dirk Anthoon Barends
Geboorteplaats
Leeuwarden
Leeftijd
36
Bruid
Antje Koster
Geboorteplaats
Charlois
Leeftijd
36
Moeder van de bruidegom
Geertruida Barends
Vader van de bruid
Klaas Koster
Moeder van de bruid
Dingena van Pelt
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
07-10-1908
Gebeurtenisplaats
Rotterdam
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Stadsarchief Rotterdam
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
999-06
Registratienummer
1908O
Pagina
o24v
Registratiedatum
07-10-1908
Akteplaats
Rotterdam
Collectie
Nadere toegang op het huwelijksregister van de gemeente Rotterdam

Kind(eren):

  1. Klaas Barends  1912-1912


Notities over Dirk Anthoon Barends

Plaatwerker , varensgezel ,Stuurman motorboot .

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Anthoon Barends?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Anthoon Barends

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Anthoon Barends

Dirk Anthoon Barends
1871-1945

(1) 1889
Mels Barends
1890-????
(2) 1908

Antje Koster
1872-1950

Klaas Barends
1912-1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Rotterdam Akte Jaar 1908 Nummer o24v

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 oktober 1871 lag rond de 12,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 7 oktober 1908 lag tussen 3,8 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
    • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
    • 19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
    • 28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
  • De temperatuur op 9 april 1945 lag tussen 1,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Slag om Iwo Jima - ongeveer 30.000 Amerikaanse mariniers landen bij Iwo Jima.
    • 24 februari » Syrië en Egypte verklaren de oorlog aan Duitsland.
    • 26 april » Alle Limburgse mijnen worden onder staatsbeheer geplaatst.
    • 4 mei » De Duitse troepen capituleren voor Nederland, Noordwest-Duitsland inclusief alle eilanden, Sleeswijk-Holstein en Denemarken.
    • 7 mei » Schietpartij op de Dam in Amsterdam, waarbij meer dan 30 doden en 120 gewonden vallen.
    • 23 mei » Heinrich Himmler, die al op 20 mei was gearresteerd, maakt zich bekend en pleegt daarna zelfmoord.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Barends

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Barends.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Barends.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Barends (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I15350.php : benaderd 21 januari 2026), "Dirk Anthoon Barends (1871-1945)".