Stamboom Koster / Coster » Anthonij Van Koppen (1862-1944)

Persoonlijke gegevens Anthonij Van Koppen 

  • Hij is geboren op 1 januari 1862 in Ouddorp.
    Kind:Anthonij van KoppenGeslacht:ManGeboorteplaats:OuddorpGeboortedatum:woensdag 1 januari 1862Vondeling:NVader:Cornelis van KoppenMoeder:Kaatje VerhageGebeurtenis:GeboorteDatum:woensdag 1 januari 1862Gebeurtenisplaats:OuddorpDocumenttype:BSGeboorteErfgoedinstelling:Nationaal ArchiefNationaal ArchiefPlaats instelling:MiddelharnisCollectiegebied:Zuid-HollandAktenummer:5Registratiedatum:21 januari 1862Akteplaats:OuddorpAktesoort:Geboorteakte
  • Hij is overleden op 15 maart 1944 in Ouddorp, hij was toen 82 jaar oud.
    Overledene:Anthonij van KoppenGeslacht:ManLeeftijd:82Vader:Cornelis van KoppenMoeder:Kaatje VerhageRelatie:Klaartje MastenbroekRelatiesoort:EchtgenootGebeurtenis:OverlijdenDatum:woensdag 15 maart 1944Gebeurtenisplaats:OuddorpDocumenttype:BS OverlijdenErfgoedinstelling:Nationaal ArchiefNationaal ArchiefPlaats instelling:MiddelharnisCollectiegebied:Zuid-HollandAktenummer:9Registratiedatum:16 maart 1944Akteplaats:OuddorpAktesoort:Overlijdensakte
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 april 2015.

Gezin van Anthonij Van Koppen

Hij is getrouwd met Klaartje Mastenbroek.

Zij zijn getrouwd op 19 augustus 1887 te Ouddorp, hij was toen 25 jaar oud.

Bruidegom:Anthonij van KoppenGeboorteplaats:OuddorpLeeftijd:25Vader bruidegom:Cornelis van KoppenMoeder bruidegom:Kaatje VerhageBruid:Klaartje MastenbroekGeboorteplaats:OuddorpLeeftijd:22Vader bruid:Maarten MastenbroekMoeder bruid:Cornelia BroekmanGebeurtenis:HuwelijkDatum:vrijdag 19 augustus 1887Gebeurtenisplaats:OuddorpDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Nationaal ArchiefNationaal ArchiefPlaats instelling:MiddelharnisCollectiegebied:Zuid-HollandAktenummer:18Registratiedatum:19augustus 1887Akteplaats:OuddorpAktesoort:Huwelijksakte

Kind(eren):

  1. Klaasje Van Koppen  1899-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anthonij Van Koppen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anthonij Van Koppen

Anthonij Van Koppen
1862-1944

1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 januari 1862 lag rond de 2,1 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 25 mei » Eerste Slag bij Winchester tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
  • De temperatuur op 19 augustus 1887 lag rond de 13,4 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 15 maart 1944 lag tussen -0,3 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 6 juni » Tweede Wereldoorlog: D-Day in Normandië.
    • 13 juli » In Sneek begint de Sneker Bloednacht waarin vier inwoners van Sneek werden geliquideerd als vergelding voor de moord op Gaele van der Kooij, een lid van de Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps.
    • 13 september » Terwijl Amerikaanse bommenwerpers het concentratiekamp Auschwitz in Polen bombarderen, vertrekt de laatste trein uit Kamp Westerbork.
    • 30 oktober » Walcheren is geheel in geallieerde handen.
    • 24 november » De Verenigde Staten voeren hun eerste bombardement op Tokio uit.
    • 12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Koppen


De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I13579.php : benaderd 15 januari 2026), "Anthonij Van Koppen (1862-1944)".