Stamboom Koster / Coster » Dirk Harlaar (1858-1938)

Persoonlijke gegevens Dirk Harlaar 

  • Hij is geboren op 12 januari 1858 in Maassluis.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
    Algemeen Gemeente: Maassluis
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 5
    Aangiftedatum: 12-01-1858
    Kind Dirk Harlaar
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 12-01-1858
    Geboorteplaats: Maassluis
    Vader Pieter Harlaar
    Moeder Helena Kouwenhoven
  • Hij is overleden op 20 april 1938 in Rotterdam, hij was toen 80 jaar oud.
    BS Overlijden met Dirk Harlaar
    Overledene
    Dirk Harlaar
    Geboorteplaats
    Maassluis
    Leeftijd
    80 jaar
    Vader
    Dirk Harlaar
    Moeder
    Helena Kouwenhoven
    Partner
    Dina Uleman
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    20-04-1938
    Gebeurtenisplaats
    Rotterdam
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling
    Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    999-09
    Registratienummer
    1938A
    Aktenummer
    1938.1627
    Pagina
    a137
    Registratiedatum
    1938
    Akteplaats
    Rotterdam
    Collectie
    Burgerlijke Stand Rotterdam, overlijdensakten
    Boek
    Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rotterdam
  • Een kind van Pieter Harlaar en Helena Kouwenhoven
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 november 2022.

Gezin van Dirk Harlaar

Hij is getrouwd met Dina Uleman.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1884 te Maassluis, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
Algemeen Gemeente: Maassluis
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 12
Datum: 07-05-1884
Bruidegom Dirk Harlaar
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Maassluis
Bruid Dina Uleman
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Maassluis
Vader bruidegom Pieter Harlaar
Moeder bruidegom Helena Kouwenhoven
Vader bruid Adrianus Uleman
Moeder bruid Elizabeth Klinge

Woonachtig:
in Zuidvliet J 34, Maassluis (Nederland).[ Bron 1 ]
in Maassluis (Nederland).[ Bron 2 ]
in Sint Aagtenstraat K 55, Maassluis (Nederland).[ Bron 5 ]
in Sint Aagtenstraat K 22, Maassluis (Nederland).[ Bron 6 ]
in Paard Zijn Bek 2, Maassluis (Nederland).[ Bron 7 ]
in Wip 18, Maassluis (Nederland).[ Bron 8 ]
in Koek- en Boeksteeg 18, Maassluis (Nederland).[ Bron 9 ]
in Sandelijnstraat 100, Maassluis

Kind(eren):

  1. Pieter Harlaar  1885-1958
  2. Elizabeth Harlaar  1886-1961 
  3. Adrianus Harlaar  1887-1892
  4. Leendert Harlaar  1891-1892
  5. Adrianus Harlaar  1893-1925
  6. Neeltje Harlaar  1899-????
  7. Dirk Harlaar  1900-1901


Notities over Dirk Harlaar

zeeman 1884,1885,1887,1891,1892,1899,1900,1901,1903,1908
loggerschipper.
nachtwaker.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Harlaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Harlaar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Harlaar


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte Maassluis 1858-5
    2. Huwelijksakte Maassluis 1884-12

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 januari 1858 lag rond de -0,3 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 7 mei 1884 lag rond de 15,5 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    • De temperatuur op 20 april 1938 lag tussen -0,6 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
      • 16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
      • 6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
      • 10 april » In Oostenrijk wordt een referendum gehouden over de op 13 maart voltrokken Anschluss, de vereniging van Oostenrijk en Duitsland. Een overweldigende meerderheid geeft aan voorstander te zijn.
      • 22 oktober » Demonstratie van de xerografie door Chester Carlson.
      • 30 oktober » Het hoorspel War of the Worlds van H.G. Wells, gemaakt door Orson Welles, wordt uitgezonden op de radio in Verenigde Staten; onder de luisteraars ontstaat paniek.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Harlaar

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Harlaar.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Harlaar.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Harlaar (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I12955.php : benaderd 8 januari 2026), "Dirk Harlaar (1858-1938)".