Stamboom Koster / Coster » Alida Van Der Stolk (1854-1939)

Persoonlijke gegevens Alida Van Der Stolk 

  • Zij is geboren op 11 mei 1854 in Maassluis.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
    Algemeen Gemeente: Maassluis
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 43
    Aangiftedatum: 12-05-1854
    Kind Alida van der Stolp
    Geslacht: V
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 11-05-1854
    Geboorteplaats: Maassluis
    Vader Pieter van der Stolp
    Moeder Willemina Storm
  • Zij is overleden op 10 januari 1939 in De Lier Westland, zij was toen 84 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Archief Westland
    Algemeen Gemeente: De Lier
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 3
    Aangiftedatum: 11-01-1939
    Overledene Alida van der Stolk
    Overlijdensdatum: 10-01-1939
    Vader Pieter van der Stolk
    Moeder Willemina Storm
    Partner Jan de Gilde
    Relatie: weduwe van
    Nadere informatie geb. Maassluis, oud 84 jaar
  • Een kind van Pieter Van Der Stolk en Willemina Storm
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 februari 2009.

Gezin van Alida Van Der Stolk

Zij is getrouwd met Jan De Gilde.

Zij zijn getrouwd op 17 juni 1880 te Maassluis, zij was toen 26 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Stadsarchief Vlaardingen
Algemeen Gemeente: Maassluis
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 17
Datum: 17-06-1880
Bruidegom Jan de Gilde
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Zwartewaal
Bruid Alida van der Stolk
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Maassluis
Vader bruidegom Cornelis Lantzer de Gilde
Moeder bruidegom Cornelia Korten
Vader bruid Pieter van der Stolk
Moeder bruid Willemina Storm

Woonachtig:
in Maassluis (Nederland).[ Bron 3 ]
in Ankerstraat D 33, Maassluis (Nederland).[ Bron 9 ]
in Olivierstraat D 15, Maassluis (Nederland).[ Bron 4 ]
in Schans D 15, Maassluis (Nederland).[ Bron 10 ]
in Olivierstraat 15, Maassluis (Nederland).[ Bron 11 ]
in Kerkplein 13, Maassluis (Nederland).[ Bron 5 ]
in Olivierstraat 167, Maassluis (Nederland).[ Bron 12 ]
in Oranjestraat 318, Maassluis (Nederland).[ Bron 6 ]
in Oranjestraat 9, Maassluis (Nederland).[ Bron 2 ]

Kind(eren):

  1. Cornelis De Gilde  1881-????
  2. Pieter De Gilde  1888-1904
  3. Hendrina De Gilde  1898-1968

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alida Van Der Stolk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Alida Van Der Stolk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Alida Van Der Stolk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 mei 1854 lag rond de 12,6 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
  • De temperatuur op 17 juni 1880 lag rond de 18,0 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
  • De temperatuur op 10 januari 1939 lag tussen -1,2 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 2 maart » Kardinaal Eugenio Pacelli wordt op zijn 63ste verjaardag gekozen tot Paus Pius XII.
    • 12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
    • 15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
    • 22 mei » Duitsland en Italië sluiten het Staalpact.
    • 25 augustus » Polen en Groot-Brittannië tekenen een bijstandsverdrag.
    • 26 augustus » Verregaande autonomie voor Banat en Kroatië binnen het koninkrijk Joegoslavië na onderhandelingen met de Kroatische boerenpartij.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Der Stolk


De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I12414.php : benaderd 1 maart 2026), "Alida Van Der Stolk (1854-1939)".