De temperatuur op 24 juni 1905 lag tussen 13,3 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
Dag van overlijden 12 januari 1997
De temperatuur op 12 januari 1997 lag tussen -5,6 °C en 1,8 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
4 januari » Henk Angenent wint de 15e Elfstedentocht. Klasina Seinstra wint de vrouwenwedstrijd.
6 maart » In Quito wordt het Estadio de Liga Deportiva Universitaria officieel in gebruik genomen.
28 maart » Rijkswachters en betogende arbeiders van het failliete Waalse staalbedrijf Forges de Clabecq gaan elkaar te lijf op de E19-snelweg ten zuiden van Brussel.
31 augustus » Het Zambiaans voetbalelftal wint de eerste editie van de COSAFA Cup.
19 oktober » Paus Johannes Paulus II roept de Heilige Theresia van Lisieux (1873-1897) uit tot derde vrouwelijke kerkleraar.
26 oktober » Bisschopswijding van Patrick Hoogmartens, Belgisch bisschop-coadjutor van Hasselt.
Dag van begraven 16 januari 1997
De temperatuur op 16 januari 1997 lag tussen -3,7 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 januari » Vakbondsacties in Zuid-Korea lopen uit op een massale vechtpartij met de politie.
20 januari » De Britse renstalbaas Ken Tyrrell presenteert de Nederlandse autocoureur Jos Verstappen als de laatste aanwinst voor zijn roemruchte stal die in de 'degradatiezone' vertoeft van de eredivisie van de autosport.
28 maart » Een Albanees schip met vluchtelingen vergaat in het Kanaal van Otranto na een aanvaring met de Italiaanse kustwacht. Tachtig mensen komen om.
7 september » Eerste vlucht van een Lockheed Martin F-22 Raptor, een tactische luchtoverwichtsjager, gebouwd voor de USAF.
26 september » De eeuwenoude basiliek van Franciscus van Assisi in Assisi stort gedeeltelijk in als gevolg van een aardbeving in de regio Umbria.
1 december » BRTN TV 2 wordt opgedoekt. Vanaf vandaag bestaat het kanaal uit Ketnet en Canvas.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Marco Kortekaas, "Stamboom Anthonius (Ton) Kortekaas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kortekaas/I188.php : benaderd 10 februari 2026), "Grada Berendina Hageman (1905-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.