Stamboom van de Hollandse Koren's en Kooren's » Hendrik van Mourik (± 1894-< 1981)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Mourik 


Gezin van Hendrik van Mourik

Hij is getrouwd met Cornelia Koren.

Zij zijn getrouwd op 25 oktober 1916 te Lexmond, Nederland.Bron 1


Kind(eren):

  1. Bastiaan van Mourik  1927-1927

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Mourik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Mourik

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Mourik

Hendrik van Mourik
± 1894-< 1981

1916

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. genlias
    Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Streekarchief Midden-Holland
    Algemeen Gemeente: Waddinxveen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 41
    Datum: 25-10-1916
    Bruidegom Hendrik van Mourik
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Lexmond
    Bruid Cornelia Koren
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Waddinxveen
    Vader bruidegom Arie van Mourik
    Moeder bruidegom Bastiaantje de Jong
    Vader bruid Hendrik Koren
    Moeder bruid Hendrika Rozina van Geelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 oktober 1916 lag tussen 6,0 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
    • 19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.

Over de familienaam Van Mourik


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Wiet Koren, "Stamboom van de Hollandse Koren's en Kooren's", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koren/I1813.php : benaderd 27 januari 2026), "Hendrik van Mourik (± 1894-< 1981)".