De temperatuur op 8 januari 1915 lag tussen 3,9 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 4,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Dag van overlijden 5 september 2003
De temperatuur op 5 september 2003 lag tussen 9,2 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (58%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
1 mei » President George W. Bush houdt zijn 'mission accomplished'-speech aan boord van een Amerikaans marineschip, waarmee hij de oorlog tegen Irak als beëindigd beschouwt.
19 mei » Het Indonesisch leger begint een grootscheeps offensief in Atjeh.
1 augustus » Openingsceremonie van de veertiende Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Santo Domingo.
28 september » Italië wordt getroffen door een enorme stroomstoring.
17 november » De Japanse magneetzweeftrein Maglev haalt tijdens een onbemande testrit een recordsnelheid van 560 kilometer per uur.
12 december » Milorad Čavić verbetert bij de EK kortebaan (25 meter) in Dublin het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag tot 50,02.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Held, "Stamboom Jacobus (Koos) Held", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koos-held/I1093.php : benaderd 3 maart 2026), "Marinus Oudshoorn (1915-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.