Stamboom Konings » Margaretha Singeling (1880-1955)

Persoonlijke gegevens Margaretha Singeling 


Gezin van Margaretha Singeling

Zij is getrouwd met Simon van der Meulen.

Zij zijn getrouwd op 23 juli 1903 te Den Helder, zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Justina van der Meulen  1903-1948 
  2. Simon van der Meulen  1905-1972 
  3. Levina van der Meulen  1909-1946 
  4. Anna van der Meulen  1919-2002 


Notities over Margaretha Singeling

Margaretha Singeling werd geboren in Alkmaar, maar groeide op in Den Helder en Hellevoetsluis samen met acht zussen en vier broers. Ze trouwde in 1903 met Simon van der Meulen (1878-1954). In Den Helder werden haar eerste drie kinderen geboren, Stientje (1903-1948), Siem (1905-1972), Gretha (1906-1960). In 1908 vertrok zij met haar man en kinderen naar ’s-Gravenhage. Daar werden nog twee kinderen geboren, Fie (1909-1946) en Juust (1913-1998). In mei 1914 vertrok haar echtgenoot naar Toronto in Canada om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Zij zou later met haar kinderen volgen. In 1915 vertrok ze vanuit ’s-Gravenhage met haar kinderen naar Haarlem. Haar echtgenoot kwam het jaar daarna weer terug uit Canada, zonder veel succes. De relatie met haar man verslechterde daarna, al werd er nog wel een dochter geboren, Annie (1919-2002). In de Esschilderstraat hadden zij en haar echtgenoot een bakkerswinkel waarboven zij woonden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margaretha Singeling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Margaretha Singeling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Margaretha Singeling

Voorouders (en nakomelingen) van Margaretha Singeling


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Margaretha Singeling



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 februari 1880 lag rond de 9,7 °C. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
      • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    • De temperatuur op 23 juli 1903 lag tussen 13,2 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
      • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
      • 30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
      • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
      • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
      • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
    • De temperatuur op 10 december 1955 lag tussen 7,1 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 7,5 mm neerslag gedurende 8,5 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
      • 5 april » Winston Churchill treedt om gezondheidsredenen af als Eerste minister van het Verenigd Koninkrijk.
      • 12 augustus » In Zuid-Soedan wordt de uitzonderingstoestand uitgeroepen.
      • 5 september » Fred Kaps wordt wereldkampioen goochelen.
      • 6 oktober » De Franse autofabrikant Citroën introduceert de Citroën DS.
      • 30 oktober » Jommeke, de stripfiguur van Jef Nys, verschijnt voor het eerst in druk.
      • 18 december » Voetballer Loek den Edel maakt namens Ajax in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in drie minuten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Singeling


    De publicatie Stamboom Konings is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Stein Konings, "Stamboom Konings", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-konings/I7303.php : benaderd 4 februari 2026), "Margaretha Singeling (1880-1955)".