Stamboom Kome » Willem Nieuwland (1720-1790)

Persoonlijke gegevens Willem Nieuwland 


Gezin van Willem Nieuwland

Hij is getrouwd met Sara Heymansdr Block.


09/08/1800
Testament van Sara Blok, weduwe van Willem Nieuwland wonend onder St. Annapolder. (los inliggende toestemming voor de notaris aldaar op te treden, w.g. P.de Graaf). Testatrice is beneden f 20 000 gegoed. Zij prelegateert aan haar zoon Hendrik Nieuwland twee weilanden (totaal ruim 14 G) z.g. grote bovenkanten op de grond van Naters, een bij de woning van Frans Deugd, een bij die van de weduwe van Abraham Gelderland. Verder nog een weitje 3 G 206 R in St. Annapolder in Jan de Klerks huurwaard en 5 G 88 R bouwland onder de Kwak in de Meulhoek en een bruine merrie van ca. 18 jaar. Universeel erfgenamen zijn haar twee kinderen, Pietertje Nieuwland, thans huisvrouw van Klaas Hoogvliet onder Simonshaven, en genoemde zoon Hendrik, ieder voor de helft. De zoon heeft eerste optie op de bouwmanswoning in St. Annapolder in Sint Janshil met 67 G land, gemeen in A en B. Verder op de grote wei (28 G) in Slikland in de Meelzak en het stukje bouwland van 5 G 187 R voor de deur, over de weg liggend, alles toe te rekenen voor f 80 per gemet. Pietertje krijgt optie op 3 G 206 R bouwland in Oud-Rockanje voor f 600, 5 G 155 R idem in Pancrasgors voor f 800, 23 G op de grond van Naters voor f 620 en drie weitjes onder Heenvliet van totaal 8 G 81 R voor f 700. Voogden over eventuele minderjarige erfgenamen zijn Hendrik Krijns Nieuwland en Leendert Touw, beiden bouwlieden onder het Nieuwland. Getuigen Pieter Bogaard en Kornelis Tol.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1752 te Vierpolders, hij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Nieuwland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Nieuwland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Nieuwland


De publicatie Stamboom Kome is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
K. de Zwart, "Stamboom Kome", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kome/I425.php : benaderd 12 januari 2026), "Willem Nieuwland (1720-1790)".