Stamboom Koeman Vlam » Aaltje Dirks Stuurman (1779-1841)

Persoonlijke gegevens Aaltje Dirks Stuurman 

Bron 1

Gezin van Aaltje Dirks Stuurman

Zij is getrouwd met Gave of Gauwert Gerrits Koeman.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Gerret Koeman  1795-1823
  2. Wijntje Koeman  1795-1821
  3. Elisabeth Koeman  1797-1836
  4. Dirk Koeman  ± 1799-1861 
  5. Trijntje Koeman  1802-1830

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Dirks Stuurman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Dirks Stuurman

Aaltje Dirks Stuurman
1779-1841


Gerret Koeman
1795-1823
Dirk Koeman
± 1799-1861

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Schoone-Strijk stamboom, Jan Jaap Schoone, Aaltje Stuurman, 20 maart 2018
    Toegevoegd via een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Schoone-Strijk stamboom

    Familiestamboom: 214259251-8

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1779 lag rond de 1,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stuurman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stuurman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stuurman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stuurman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Koeman Vlam is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
M F Koeman, "Stamboom Koeman Vlam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koeman-vlam/I514793.php : benaderd 21 februari 2026), "Aaltje Dirks Stuurman (1779-1841)".