Stamboom Knapen » Gertrudis Verstraeten (1787-1863)

Persoonlijke gegevens Gertrudis Verstraeten 

  • Zij is geboren.
    Doop Nederweert = 09-12-1787
    DopelingGeertrudis Verstraeten
    Vader van de dopelingPeter Verstraeten
    Moeder van de dopelingCatharina Winckels
    DoopgetuigeLeonardus Verstraeten
    DoopgetuigeAnna Martina Bongers
  • Ze werd gedoopt op 9 december 1787 in Nederweert.Bron 1
  • Zij is overleden op 20 augustus 1863 in Nederweert.
    Overlijdensaangifte Nederweert = 20-08-1863
    OverledeneGeertrudis Verstraten
    Vader van de overledenePetrus Verstraten
    Moeder van de overledeneCatharina Winkels
    Echtgen. van de overledeneJan Mathijs Marcus
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 augustus 2008.

Gezin van Gertrudis Verstraeten

Zij is getrouwd met Joannes Mathias Marcus.

Zij zijn getrouwd op 9 april 1825 te Nederweert.Bron 1

Burgerlijk huwelijk Nederweert = 09-04-1825
BruidegomJoannes Mathias Marcus
BruidGeertrudis Verstraten
Vader van de bruidegomHubertus Marcus
Moeder van de bruidegomMaria Hollanders
Vader van de bruidPetrus Verstraten
Moeder van de bruidCatharina Winkels

Kind(eren):

  1. Hendrina Marcus  1833-1867 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gertrudis Verstraeten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gertrudis Verstraeten

Gertrudis Verstraeten
1787-1863

1825

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. gendalim 6

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 december 1787 lag rond de 4,0 °C. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1787: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » William Herschel ontdekt de eerste twee manen van Uranus: Oberon en Titania.
    • 18 mei » Productie van het eerste gegraveerde glas, in Toulouse
    • 17 september » De eerste constitutie van de Verenigde Staten wordt ondertekend.
    • 7 december » Delaware ratificeert als eerste staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 12 december » Pennsylvania ratificeert als tweede staat de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 18 december » New Jersey accepteert de Amerikaanse grondwet.
  • De temperatuur op 9 april 1825 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
  • De temperatuur op 20 augustus 1863 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verstraeten


De publicatie Stamboom Knapen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Els Verbruggen, "Stamboom Knapen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-knapen/I555.php : benaderd 14 januari 2026), "Gertrudis Verstraeten (1787-1863)".