- Hij is overleden op 18 november 1890 in Rijssen, Nederland, hij was toen 62 jaar oud.
Oorzaak: Natuurlijk / Ouderdom- Een kind van en Janna Meijer
Gezin van Mannes Kenkhuis
Hij is getrouwd met Hendrika Meijer.
Zij zijn getrouwd op 6 november 1879 te Holten, hij was toen 51 jaar oud.
Tijdbalk Mannes Kenkhuis
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Mannes Kenkhuis
Mannes Kenkhuis
1828-1890 1879Hendrika Meijer
1845-????
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Historische gebeurtenissen
Geboortedag 6 augustus 1828
- De temperatuur op 6 augustus 1828 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent betrokken regen windstil. Bron: KNMI
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
- 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
- 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
- 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
- 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
- 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
Trouwdag 6 november 1879
- De temperatuur op 6 november 1879 lag rond de 9,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
- Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
- In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
- 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
- 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
- 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
- 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
- 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
- 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
Dag van overlijden 18 november 1890
- De temperatuur op 18 november 1890 lag rond de 9,1 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
- In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
- 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
- 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
- 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
- 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
- 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
- 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1809 » Alfred Tennyson, Engels dichter († 1892)
- 1828 » Andrew Still, Amerikaans arts en grondlegger van de osteopathie († 1917)
- 1861 » Edith Roosevelt, Amerikaans presidentsvrouw († 1948)
- 1862 » Armand Rassenfosse, Belgisch schilder en graficus († 1934)
- 1868 » Armand Thiéry, Belgisch priester, theoloog en psycholoog († 1955)
- 1881 » Alexander Fleming, Brits bacterioloog, ontdekker van de penicilline († 1955)
- 1886 » Chester Arthur (56), 21 president van de Verenigde Staten
- 1886 » Dirk Vreede (67), Nederlands politicus
- 1889 » William Allingham (65), Iers-Engels dichter
- 1911 » Louis Canivez (74), Belgisch componist en dirigent
- 1917 » Hendrik Spiekman (43), Nederlands letterzetter, journalist en politicus
- 1919 » Ferdinand Domela Nieuwenhuis (72), Nederlands politicus en sociaal-anarchist
Over de familienaam Kenkhuis
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kenkhuis.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kenkhuis.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kenkhuis (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Klein Schaarsberg is opgesteld door A. Klein Schaarsberg.Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A. Klein Schaarsberg, "Stamboom Klein Schaarsberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-klein-schaarsberg/I548.php : benaderd 4 februari 2026), "Mannes Kenkhuis (1828-1890)".