De temperatuur op 30 maart 1905 lag tussen 6,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
Trouwdag 23 mei 1928
De temperatuur op 23 mei 1928 lag tussen 3,4 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Dag van overlijden 23 januari 1981
De temperatuur op 23 januari 1981 lag tussen 3,8 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
23 februari » Antonio Tejero probeert tevergeefs een staatsgreep te plegen in Spanje. Die is bekend geworden onder de naam 23-F.
25 april » Bij het wereldkampioenschap ijshockey voor A-landen in Zweden degradeert de herintredende Nederlandse ijshockeyploeg naar de B-poule na een nederlaag in het afsluitende duel van de verliezersgroep tegen West-Duitsland: 12-6.
19 juli » De Franse wielrenner Bernard Hinault wint diezelfde Ronde van Frankrijk.
1 september » Willy Jansen (PSV), Ruud Gullit (Haarlem), Wim Kieft (Ajax) en Frank Rijkaard (Ajax) maken hun debuut voor het Nederlands voetbalelftal, dat in een oefenwedstrijd in Zürich met 2-1 verliest van Zwitserland. John Metgod maakt de enige treffer voor Oranje.
18 november » Het Nederlands voetbalelftal wordt uitgeschakeld voor het WK voetbal 1982. Frankrijk is in het Parc des Princes met 2-0 te sterk. Michel Platini en Didier Six scoren na rust. Johan Neeskens (49ste) en John Rep (42ste) spelen hun laatste interland voor Oranje.
22 november » Het voetbalduel tussen FC Den Haag en FC Utrecht wordt zes minuten voor rust gestaakt door scheidsrechter Bep Thomas na het afgaan van een vuurwerkbom.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Agatha Jacoba Maria Lindeboom-Kleef, "Stamboom Kleef, Reus, Lindeboom,Quax", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kleef/I3989.php : benaderd 14 maart 2026), "Cornelis Levering (1905-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.